Herec napsal scénář a zároveň jde o jeho režijní debut. Do kin přijde 10. dubna. Snímek vypráví dva jedenáctiletí kamarádi. Jeden dostane k narozeninám kameru a rozhodne se natočit film o rodině. Jejich 'blbnutí' tak trochu končí ve chvíli, kdy zjistí, že kamera může odhalit i věci nepříjemné.

Jiří Mádl natáčel film loni 
v Českých Budějovicích a okolí. Točil i v bytě své maminky. Snažil se zachytit, jak je město hezké. „Dělali jsme z Budějovic Benátky,“ řekl Jiří Mádl s tím, že myslel i na místní specifika a názvy. „Jestli jste si všimli, tak na plovárně se neprodává párek v rohlíku, ale pikador,“ upozornil na jednu z budějovických specialit názvosloví.

Zdroj: Youtube

Do filmu obsadil i herce Jihočeského divadla – Martina Hrušku, Ondřeje Volejníka a Danu Verzichovou; větší role mají Ondřej Veselý jako otec jednoho 
z kluků a Roman Nevěčný, jenž ztvárnil fotbalového trenéra. „Vzpomněl jsem si na svého strýce, trenéra, nebyl ale tak vulgární jako moje postava,“ směje se.  „Vždy, když jsem měl natáčecí den, jsem byl v jakémsi krásném sanatoriu," doplnil Roman Nevěčný.

Poprvé se film Pojedeme 
k moři promítal v únoru na přehlídce Berlinale. A zabodoval. „Chodí nám pozvánky z festivalů,“ řekl producent Miloslav Šmídmajer.

ROZHOVOR s Jiřím Mádlem přináší úterní Deník a jeho jihočeské mutace

Pojedeme k moři
Jiří Mádl natáčel film Pojedeme k moři během loňského léta v Českých Budějovicích a okolí. Jde o jeho režijní debut, k němuž napsal i scénář. Vypráví příběh jedenáctiletého kluka, který dostane k narozeninám kameru 
a rozhodne se natočit film o své rodině. Během natáčení narazí na několik záhad a zjistí, že kamera dokáže odhalit i nepříjemné věci…

Hlavní roli Tomáše hraje Petr Šimčák, jeho kamaráda Harise Jan Maršál. Dále hrají Ondřej Vetchý, Lucie Trmíková, 
Michaela Majerníková, Jaroslava Pokorná a několik herců z Jihočeského divadla. Kromě Budějovic se natáčelo v Lišově i Trhových Svinech. Premiéru bude mít film 10. dubna 2014.

Film je dětsky upřímný, hravý, spontánní, humorně vyprávěný, ale místy i drsný až krutý. Film pro celou rodinu a pro ty, kteří neztratili dar dětského pohledu na svět, film, který dojme i pobaví. Film o dospívání a o odvaze dospět.