Jeho 75. samostatná výstava třiceti snímků je dalším krůčkem ve čtyřicetiletém pozorování, dokumentování a zachraňování přírody před zapomenutím.

Některé z velmi citlivých fotografií, které Chorvatské přírodovědecké muzeum spolu s Centrem kultury Nový Záhřeb v metropoli představuje, vznikly bez velkých příprav, spontánně, v momentu inspirace nebo okouzlení krajinou, rostlinou či neočekávaným setkáním se zvířaty.

Přesto se znalec, milovník přírody a jejích obyvatel na většinu snímků dobře připravoval, a jak už to bývá, dlouhé hodiny, týdny, měsíce a dokonce i roky čekal na tu nejvhodnější chvíli zmáčknutí spouště. Všechny fotografie jsou vyfotografovány klasickými fotoaparáty s použitím různých objektivů: krajiny snímal širokoúhlými objektivy, vyplašená zvířata teleobjektivy a droboučké motivy makroobjektivy.

Se zvláštní vášní natáčel spektakulární podmořský, podvodní svět , často ve velice těžkých a nebezpečných situacích. „Ani jedna fotografie není retušovaná, kádrovaná nebo dodatečně upravovaná. Všechny jsou takové, jak jsem je v přírodě viděl a vyfotil,“ říká autor, který si jako motivy svého hledáčku volí rostliny, zvířata a krajiny v téměř pohádkových okamžicích.

Výstava potrvá do 7. září.