„Po projevu prezidenta k němu přišli na pódium všichni účinkující včetně Toten Hosen, kteří koncert uzavírali, aby spoluúčinkovali při ,Minutě ticha (Traiskirchen)´ Raoula Haspela (34) – 60sekundovém ,songu´ naprostého ticha, který se rázem vyhoupl na špici Ö3 hitparády a jehož výtěžek za každé ,přehrání´ od Amazon a iTunes, 99 centů až 1,29 eura, jde humanitární organizaci podporující utečence v největším rakouském táboře. Náhle zavládlo na náměstí ticho – snad nejkrásnější znamení v čase mediálního a politického ,hlučení´," pokračoval deník.
Mezi účinkujícími byli německý zpěvák Konstantin Wecker (69), Conchita Wurst („Zkoušíme pozdvihnout hlas za ty, které je málo, nebo není vůbec slyšet"), s působivou performancí vystoupila 25letá Anja Plaschgová, která mimo jiné zazpívala píseň v syrském a kurdském dialektu a na publikum apelovala: „Věř v dobro!", a mnoho dalších.
Dojemná slova zazněla od uprchlíků. „Malá dívenka řekla na pódiu se slzami v očích: ,My v Sýrii nemáme žádnou vodu a elektřinu. V tom ale není problém – ten je v tom, že moc lidí je mrtvých…´," uvedly OÖN.

close Rozdávají radost tam, kde to bolí. zoom_in Dvacet let nemocničních klaunů

Skupina „nemocničních klaunů, CliniClowns", působí v Horních Rakousích k potěšení pacientů už 20 let. „Navštívili jsme více než 90 000 dětí, byli u více než 10 000 dopělých na geriatrických stanicích a onkologii v Riedu, více než tisíc lidí jsme doprovázeli na paliativních lůžkách," říká v OÖN vedoucí skupiny Uwe Marschner a shrnuje své poznatky z této práce: „Jsme vyslanci emocí…"
List uvádí, že v Horních Rakousích je nyní aktivních 24 „cliniclownů" s červeným nosem jako poznávacím znakem. K jubileu skupiny připravuje Zemské divadlo Linec na 31. říjen benefiční galavečer – podle OÖN jediné veřejné vystoupení těchto klaunů.