V rozhovoru s listem Hofbauer přiznává, že vždycky upřednostňoval studium, a že volného času měl málo - málokdy začínal den až po sedmé hodině a končil před půlnocí. Protože ho matematika a fyzika baví, protože jsou logické, vždy s jasnými definicemi, o to prý to bylo snadnější. Jeho studentský život se ovšem odehrával v posluchárnách nebo v knihovně.
Na otázku, jak reaguje okolí, citoval básníka, kreslíře a humoristu Wilhelma Busche, že závist je nejupřímnější formou obdivu. Myslí si, že jeho výkony jsou oceňovány, ale že jsou také závistivci. Jste šprt? ptal se dále deník, a Hofbauer uvedl: „Ano, protože to slovo u mne nemá žádnou negativní pachuť. V Rakousku je ale výkon bohužel někdy ,zakázán´…"
Mladý učitel začne od podzimu s praxí. „Chtěl bych žákům předávat nadšení, které mám pro matematiku a fyziku. Tyto předměty nejsou tak těžké, jak si mnozí myslí. Nejdůležitější je získat základ, pak člověk souvislosti pochopí," říká. A na poslední otázku, co si do začátku školy počne s takovou spoustou volného času, odpovídá: „Připouštím otevřeně a čestně, že mám volného času přespříliš. A trošku mne až nudí…"

Premiér urazil cirkus?

Ředitel cirkusu Roncalli Bernhard Paul reagoval rozzlobeně na vyjádření bavorského ministerského předsedy Horsta Seehofera (CSU) na okresním plénu strany v Miesbachu, že „to, co mám řecká vláda předvádí řadu týdnů, je cirkus". Shoduje se prý s kancléřkou Angelou Merkelovou, že by toto představení měli co možná nejrychleji ukončit, řekl premiér.
„To je urážka pro každý dobře vedený cirkus, který žije z čestnosti a preciznosti," tvrdí ředitel Paul. Naopak míní, že to, co se v Řecku děje, je právě opakem dobře vedeného cirkusu, a dodává, že jeho podnik žádné subvence nedostává. Proto ho prý Seehoferovo vyjádření ponižuje.

Rekordní zájem o Německo

Podle průmyslové a obchodní komory je Německo stále atraktivnější pro zahraniční návštěvníky, píše PNP. Jak na sjezdu v Berlíně řekl zástupce generálního ředitele komory Achim Dercks, očekávají, že hotely a penziony letos zaznamenají při dobrém počasí více než 424 milionů přenocování, což bude nový rekord. Dercks současně varoval, že stále víc provozů začíná trpět nedostatkem odborného personálu. Obzvlášť postiženy jsou Hamburk, Porýní-Falcko, Bádensko-Württembersko a Bavorsko.