VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

9.10.2018

Rozhodčí hodnotili práci psů

Volary - Základní kynologická organizace Volary připravila o víkendu zkoušky dle zkušebního řádu Speciálního kynologického svazu Tart.

9.10.2018

Zámečky a tvrze jižních Čech se představí poprvé ve Vráži

Písecko - Na knižních pultech je nová, v pořadí dvanáctá, kniha regionální autorky Jaroslavy Pixové s názvem Zámečky a tvrze jižních Čech aneb Jak se na nich žije dnes 2.

9.10.2018

Povolování staveb má výrazně zrychlit. Vláda chystá zavedení fikce souhlasu

Nevyjádřili se hygienici? Čekáte přes půl roku na verdikt památkářů či vodohospodářů? Nevadí, začnete stavět bez jejich souhlasu. Už za rok by to mohla být realita. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) chce ještě letos vklínit do zákona takzvanou fikci souhlasu.

8.10.2018

Za odměnu chytil soused štiku 113 centimetrů

Pasov - Ingo Kreutzpointner z rybářského klubu v Burghausenu (okr. Altötting) ulovil na svátek sjednocení na Wöhrsee, jinak pro lov na umělou návnadu uzavřeném, štiku o váze skoro deset kilogramů a délce 113 centimetrů, napsala PNP.

8.10.2018

Drahoš by mohl vést Senát. V případě indispozice Zemana by ho zastoupil

/INFOGRAFIKA/ Senátní volby nepatří k těm, které táhnou nejvíc. Přesto ty letošní byly v mnoha směrech významné. Horní komora je totiž beze sporu tělesem, které je ochráncem ducha ústavy.

7.10.2018

Tykev roku u sousedů: 654,8 kilogramu

Linec – Největší tykev přivezl k sobotnímu mistrovství Rakouska do Tullnu Franz Mathias z Oberkreuzstettenu (okr. Mistelbach). Jeho plod vážil 654,8 kilogramu. Druhý byl obhájce titulu Friedrich Melka z Riederbergu (okr. Tulln, loni v rakouském rekordu 693,0 kg) se 559,9 kg, třetí skončil Hubert Klein z Pruggernu ve Štýrsku „výkonem“ 519,2 kg. 46 soutěžících předvedlo celkem 14 200 kilogramů tykví.

6.10.2018

Policie u sousedů testuje služební segwaye

Pasov - Do roka chce bavorské ministerstvo vnitra rozhodnout o celoplošném vybavení policie vozítky segway, informuje PNP.

6.10.2018

Ve volební komisi není Jiří Jäger žádným nováčkem

Chýnov - V Chýnově mají tři volební obvody. Ten největší, jenž čítá necelou tisícovku oprávněných voličů, jsme v pátek odpoledne navštívili. Protože se nachází v místní městské knihovně, vítají nás na zdech dětské kresby.

AKTUALIZOVÁNO
6.10.2018

ON-LINE: ANO vyhrálo komunálky, ODS v Senátu. Začínají dohady o koalicích

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. 

6.10.2018

Pomatenec s požární hadicí a protest proti zničení hostince: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 5. října 2018.

5.10.2018

Velké události v malém místě u sousedů

Linec - Muzejní spolek Marchtrenk-Welser Geide se věnoval zvláštní výstavou třem „osmičkovým“ událostem století – první světové válce, která skončila rokem 1918, „anšlusu“ Rakouska k Říši 1938 s navazující druhou válkou a násilím zakončenému Pražskému jaru 68, popsaly OÖN.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2018

K obecním a senátním volbám v pátek přišla pětina až třetina lidí

/FOTOGALERIE, SLEDOVALI JSME ON-LINE/ K volbám přišla v jejich první den nejčastěji pětina až třetina voličů. V některých menších obcích hlas odevzdala i polovina oprávněných lidí. Volby jsou podle volebních komisařů a mluvčích samospráv klidné. Voliči vybírají obecní zastupitele a třetinu senátorů, hlasovat mohou ještě v sobotu mezi 08:00 a 14:00.

5.10.2018

Glosa: Cesta parson russel teriérky Kessy na mistrovství světa

Jižní Čechy - Ahoj! Jeli jsme přes noc. Páníčci mi naplánovali „kratší“ dvouhodinový trajekt z Německa do Dánska, abych se mohla předtím i potom v klidu vyvenčit. 

4.10.2018

Pochod jezevčíků u sousedů

Pasov – Velký pochod jezevčíků prošel Pasovem o Dnu sjednocení Německa, napsala PNP.

4.10.2018

Horská služba slaví 70 let

Šumava - Profesionální i dobrovolní členové Horské služby Šumava oslaví v sobotu 70. výročí založení horské služby v tomto pohoří.

4.10.2018

Galerii Spektrum ovládly korálky

Sezimovo Ústí - Především ženy se těšily na pondělí, kdy se v Galerii Spektrum konala vernisáž spolku Táborských korálkářek.

4.10.2018

Krumlovské autobusové nádraží se na dvě měsíce stěhuje na Špičák

Český Krumlov - Nové autobusové nádraží v Českém Krumlově už se začíná rýsovat. Roste na něm krytý hlavní perón, který bude do konce října hotový, a na více než polovině plochy jsou nové asfaltové a dlážděné povrchy.

4.10.2018

Kdo také kandiduje? Pražáci v Ostravě. Hanáci v Brně. A jmenovci prezidentů

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ V komunálních volbách se pokusí získat posty na radnicích i sedm Václavů Havlů či čtyři Milošové Zemanové. Jmenovec exprezidenta Václava Klause naproti tomu nekandiduje ani jeden.

3.10.2018

Mladí rysi se sousedovi povedli

Pasov - Julius Kramer (30), podle vyhledávačů z Pfaffenhofenu na Ilmu, je vášnivým fotografem přírody.

3.10.2018

Jak správně vybrat starostu? Přinášíme volební manuál v osmi bodech

Komunální politika budí v řadě obcí emoce. Ať už vás lidé na radnici rozčilují, nebo mají vaši podporu, již tento víkend budete mít jedinečnou šanci ovlivnit další směřování své obce. Systém voleb do zastupitelstev je však poměrně složitý. Deník vám proto přináší odpovědi na osm otázek, které vám zápas s hlasovacími lístky usnadní.

3.10.2018

Stát začal hon na „stočená auta“. Hrozí pokuty až do půl milionu

Stanice technické kontroly musí od pondělí porovnávat i údaje na počítadle kilometrů, zda náhodou nemá auto oficiálně najeto méně, než kolik mělo při poslední návštěvě STK. 

2.10.2018

Sousedé oslavili „přisvícení si“

Linec - V Bad Ischlu slavili 1. října – první pondělí po svátku Michaela – takzvaný Lichtbratl

1.10.2018

113 kilometrů dlouhá jeskyně u sousedů

Linec - Jeskyňáři Joel Corrigan, Tom Ford, Ian Holmes (Brit.) a Axel Hack z Bonnu objevili začátkem září v masivu Dachsteinu novou cestu.

30.9.2018

Petr Koukal: Byl na hraně svého života. K nemoci se ale postavil čelem

Letos v září kromě povinné školní docházky odstartoval i neziskový projekt Škola průserů, který mění úhel pohledu na náročné životní situace. V pořadu se vystřídá hned několik známých a inspirujících osobností z různých odvětví. Ti všichni se s vámi podělí o nejnáročnější situace ze svých životů ale taky o to, jak se z nich dostali a co si z toho vzali dál do života.

30.9.2018

Sousedé zkoušejí přímou demokracii

Linec – V pondělí 1. října začne v Rakousku podpisový týden ke třem referendům – za zákaz kouření v gastronomii, za „stejné šance a právo na sebeurčení žen“ (pod heslem Dobrý život pro všechny) a proti rozhlasovým a televizním poplatkům.

29.9.2018

V pondělí Krumlov zavádí nové regule vjezdu do pěší zóny

Český Krumlov - Výrazně omezit automobilový provoz v pěší zóně v centru Krumlova mají nová pravidla, která začnou platit s úderem půlnoci v noci z neděle na pondělí. Z pěší zóny ale budou vyňaty dvě ulice, Linecká a Rybářská.

28.9.2018

OBRAZEM: Vzpomínky na život v České republice

Prachatice - Vzpomínkový den připravili v Prachaticích Klub vojenských důchodců a město Prachatice na sv. Václava na Velkém náměstí.

28.9.2018

Nejen sousedé žijí „s pokoutníky“...

Pasov - Pokoutník domácí (Tegenaria domestica) – v němčině „pavouk koutů“ - se s příchodem zimy zdá najednou zabydlovat v domácnostech, v koupelnách, ale také v obývácích a ložnicích, napsala PNP.

28.9.2018

Granátníci zahájili krumlovské Svatováclavské slavnosti

Český Krumlov - Slavnostním ranním ceremoniálem vztyčování gardových praporů na strážnici zahájili českokrumlovští granátníci Svatováclavské slavnosti 2018. Z věže zazněly i slavnostní fanfáry, včetně české hymny.

28.9.2018

Nemá peníze ani motorku

Jindřichův Hradec - Neznámý podvodník nabízel na internetovém portálu s německou adresou motocykl Kawasaki za necelých 5 tisíc euro.

28.9.2018

OBRAZEM: Obchvat ve Strakonicích byl zprovozněn

Strakonice - Dlouho očekávaný severní obchvat města byl ve čtvrtek 27. září otevřen do předčasného užívání. Jeho výstavba začala v březnu 2018 a vyžádala si 186 milionů korun bez DPH, měří 1540 metrů a obsahuje tři křižovatky s kruhovým objezdem.

28.9.2018

Muže nalezl pes

Strmilov - Policejní fena Waomi vypátrala pohřešovaného v močálu u potoka.

27.9.2018

Sousedé si prodlužují zelenou na přechodu

Pasov - V prvním pilotním projektu v celém Německu si mohou senioři a zdravotně postižení v hornobavorském Ebersbergu pomocí čipu prodloužit zelenou pro chodce na semaforech, informuje PNP.

26.9.2018

Soused od Šumavy, který váže kamzičí štětky

Linec - Jak se člověk z Mühlviertlu dostane k vázání "kamzičích štětek" či "vousů", tradiční ozdobě klobouků z prodloužené hřbetní srsti kamzíků, a dokonce se v tomto "alpském" oboru dostane mezi špičku?

26.9.2018

Muzeum čs. opevnění Klášter připojilo k celorepublikové akci "Světla nad bunkry"

Klášter - V sobotu 22. září večer jsme si v Muzeu čs. opevnění Klášter připomněli 80. výročí mobilizace čs. armády.

26.9.2018

O Job Day je zájem jak ze strany studentů, tak prezentujících firem

Velešín - Veletrh pracovních příležitostí připomínal v pondělí vestibul velešínské střední školy. A v podstatě to vlastně takový veletrh byl. Již podruhé uspořádala velešínská Střední odborná škola strojní a elektrotechnická akci nazvanou JobDay. Uskutečnila se v přízemních prostorách školy, kde se prezentovalo asi 25 firem převážně z Jihočeského kraje.

26.9.2018

Písek má novou významnou stavbu. Po lávce se poprvé prošla veřejnost

Písek - Zátavské nábřeží v Písku bylo v úterý 25. září dopoledne plné lidí, kteří se přišli podívat a poprvé projít po dokončené lávce Dagmar Šimkové, která překlenula řeku Otavu, aby spojila lokality Hradiště a sv. Václav.

26.9.2018

Zabijácká jízda superbu v centru Prahy a bourání mostu v Mostě: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 25. září 2018.

25.9.2018

Nemluvte se "zlými" médii, radí u sousedů vnitro!

ZABRAL! Franz Müllner (48) ze Salcburku táhl na letišti Hörsching v Linci jen silou svých svalů 30 metrů dlouhý Hercules C-120 o váze 43 tun přes deset metrů daleko. Dokázal to i značně unaven předchozími čtyřmi neúspěšnými pokusy. Müllner má za sebou v bilanci svých 28 světových rekordů ještě vyšší číslo – před čtyřmi roky roztáhl 150 tun těžký Boeing 777, napsaly OÖN.

25.9.2018

Závodníci si na Spartan Race na Lipně dali pořádně do těla

Lipno nad Vltavou - Jeden z nejpopulárnějších závodů překážkového běhání v extrémních podmínkách na světě se o víkendu konal na Lipně.

25.9.2018

Dejte hlas Černému Kříži, může získat titul Nejkrásnější nádraží

Černý Kříž - Šumavské nádraží v Černém Kříži letos boduje v soutěži Nejkrásnější nádraží. Dostalo se do finále. Deník na úspěch upozornil René Flášar ze Spolku Na Návštěvě.

25.9.2018

Na Kvildě viděli první vločky

Kvilda - První sněhové vločky se v pondělí 24. září dopoledne objevily na Kvildsku.

25.9.2018

Řádění vichřice na Tachovsku a vstupenky na královský Real: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 24. září 2018.

24.9.2018

Sousedé chystají parádu jezevčíků

Pasov - Při slavnostní průvod, pochod či „parádu“ jezevčíků chystají na středu 3. října – na Den sjednocení Německa - do Pasova Seppi Küblbeck a Oliver Storz, kteří ve městě tří řek provozují od jara první muzeum jezevčíků.

21.9.2018

U sousedů vyprošťovali kabinku lanovky

Pasov - Na Zugspitze se v pátek pokusila správa lanovek vyzdvihnout kabinu poškozenou 12. září nehodou po ani ne třičtvrtěletém provozu.

20.9.2018

Od sousedů: Endoskop ukázal nic

Pasov - Šéflékař gastroenterolog Wolfgang Scheppach z Juliánské nemocnice ve Würzburgu opatrně vnořil endoskop skrze zámek truhly staré pravděpodobně přes 200 let, o jejímž nalezení ve vinném sklepě nemocnice jsme opakovaně informovali.

19.9.2018

Balony vynesou i sousedy nad Lipno a Krumlov

Linec - Turistický spolek Lipenska zve i rakouskou veřejnost na závěr turistické sezóny podruhé k jedinečné možnosti vidět Lipenské jezero a město Český Krumlov ze vzduchu.

19.9.2018

Historické plachetnice mají své příběhy

Milevsko – Modely královen lodí od 16. do 19. století zapůjčil na výstavu do Milevského muzea František Horáček.

18.9.2018

Den rovných mezd u sousedů

Linec - Ženy zaměstnané na plný úvazek v Pergu musejí pracovat o 105 dnů v roce déle, aby dosáhli stejné mzdy jako muži.

17.9.2018

Nejvíc sousedů chtělo Annu nebo Maximiliana

Linec - Statistik Austria sestavil pořadí nejoblíbenějších křestních jmen novorozeňat v uplynulém roce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT