VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

29.7.2018

OBRAZEM: V Budislavi se vyvedla čtyři čápata

Budislav – Nastal čas, kdy se čápata vydávají ven z hnízd, rodiče je učí samostatnosti, létat a shánět si potravu.

28.7.2018

OBRAZEM: Záchranáři na Orlíku: Začátek sezony byl klidný

Písecko – Zdravotnická záchranná služba na Orlíku hlásí zatím poklidnou sezonu. Od začátku června zasahovala při necelých 50 výjezdech – loni si jich na konto připsala celkem 181.

28.7.2018

OBRAZEM: Kniha přiblíží dobu krále Šumavy

Prachatice - Výstřely na šumavské hranici. Tak se jmenuje kniha mapující události, jež se udály na Šumavě mezi roky 1949 až 1951, kterou její autor Pavel Moc představil ve čtvrtek 26. července v Prachaticích.

28.7.2018

OBRAZEM: Zatmění měsíce nad Loučovicemi

Loučovice - Obyvatelé Českokrumlovska měli štěstí. I když v pátek v noci putovaly noční oblohou mraky, přesto mohli sledovat výjimečný úkaz zatmění měsíce.

28.7.2018

Spolknutá žiletka a myčka pro neplechové miláčky: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 27. července 2018.

27.7.2018

OBRAZEM: Na Řežabinci u Ražic můžete vidět bukáčka i ledňáčka

Ražice – Velké nadšení vyvolal bukáček malý, když se chytil v síti u rybníku Řežabinec u Ražic.

26.7.2018

Hlavy sousedních států proti převaděčství

Pasov – Bavorský ministerský předseda Markus Söder a český premiér Andrej Babiš chtějí společně tvrději postupovat proti pašerákům lidí, napsala PNP. Státníci se sešli při Bayreuthském festivalu.

26.7.2018

Chcete si pořídit chatu či chalupu? Milion korun ve většině Česka nebude stačit

/INFOGRAFIKA/ K pořízení rekreační nemovitosti letos postačí Čechům zhruba stejně peněz jako loni. Pořídí si za ně ale menší stavení na menším pozemku.

25.7.2018

Další dostaveníčko oldtimerů u sousedů

Linec - Tisícovka automobilových veteránů se sjede v sobotu 28. července od 9 hodin k největšímu rakouskému setkání k jezeru v Puckingu, píší OÖN.

25.7.2018

Modelku pro svůj soutěžní účes našel až na druhý pokus

České Budějovice – Když někdo dělá svou práci poctivě a s nadšením, většinou se úspěch dostaví. Rozhodně to platí u českobudějovického kadeřníka Michala Moučky.

25.7.2018

Řidiči, u Nového Dvora dejte pozor na kolony

Písecko – Dopravu na trase z Písku na České Budějovice komplikuje práce na silnici, a to v místě odbočky na Tálín.

25.7.2018

Hlavní tah obsadila těžká technika

Němčice – Do hlavního tahu silnice z Prachatic na České Budějovice, přímo u obce Němčice, se ve středu 25. července zakousnou frézy. Práce na novém obchvatu Němčic pokročily a nyní začnou novou vozovku dělníci napojovat na hlavní tah.

24.7.2018

Nejstarší sousedka oslavila 110 let

Linec - „Bože, jak ten čas letí!,“ řekla Anna Wiesmayrová v pondělí v domově seniorů v Liebigstrasse v Linci poté, kdy si přečetla obrovskými ciframi vyvedené číslo 110 na blahopřání k narozeninám, píší OÖN.

AKTUALIZOVÁNO
24.7.2018

Juraj Thoma odstoupil z kandidátky HOPB

České Budějovice - Juraj Thoma se nebude ucházet o post českobudějovického primátora za hnutí Občané pro Budějovice (HOPB). V pondělí oznámil kolegům z hnutí, které spoluzakládal, že z kandidátky odstupuje.

24.7.2018

Nejspokojenější lidé žijí na Zlínsku, vyplývá z průzkumu Místo pro život 2018

/INFOGRAFIKA/ Češi si pochvalují dostupnost a kvalitu škol, žehrají na pracovní podmínky v místě bydliště.

24.7.2018

Piráti z Prýglu na šlapadle a snědý turista posedlý chipsy a vodkou: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 23. července 2018.

23.7.2018

Evropská cena sousedů pro postižené

Pasov - Michael Golz z Mühlheimu byl v Buchheimově Muzeu Fantazie v Bernriedu na Starnberském jezeře.vyznamenán Evropskou uměleckou cenou „Euward“ mnichovské nadace Augustinum za malířství a grafiku duševně postižených.

23.7.2018

OBRAZEM: Hlavní tah z Prachatic na České Budějovice přeťala uzavírka

Němčice – Trasa z Českých Budějovic na Prachatice je od pondělka 23. července zkomplikovaná.

23.7.2018

Slavnosti nabídly muzikál i koncert Debbi.

Týn nad Vltavou – Dobrá nálada, skvělá muzika, jednoduše ta správná letní pohodička. Tak to v pátek a sobotu vypadalo v Týně nad Vltavou. Každý kout města ožil Vltavotýnskými slavnostmi.

23.7.2018

Vytěžit vltavíny? Některé obce jsou pro

Jižní Čechy – Hluboké jámy, jedna hned vedle druhé, všechny zaplněné vodou. Takový obrázek krajiny dobře znají obyvatelé oblastí, kde se vyskytují vltavíny.

23.7.2018

Dřevorubci připravili dříví na zimu a našli svého krále

Hojná Voda – V Novohradských horách se sešli borci, kteří umí zacházet s pilou a sekerou.

22.7.2018

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Mistr korytárstva. Motorovka a pak ruce

Holašovice – I když seděl Martin Kanáloš tak trochu mimo hlavní proud všech návštěvníků 21. ročníku Selských slavností v Holašovicích, přesto se kolem něj neustále tvořil hlouček zvědavců.

22.7.2018

Linduška obsadil na ME 5. místo v triatlonu

Tartu - Na vynikající umístění dosáhl František Linduška (TCV Jindřichův Hradec) na evropském šampionátu ve sprintu. V estonském Tartu vybojoval 5. místo! Většinu závodu se přitom držel na medailových pozicích. Do elitní dvacítky pronikli i další čeští triatlonisté.

22.7.2018

Jihočeši velmi úspěšní na mistrovství světa maket letadel.

ÚSPĚCH. Na vojenské základně švýcarského letectva v Meiringenu proběhlo mistrovství světa maket letadel. Uskutečnilo se za krásného počasí na pěkném letišti zaklíněném v alpském horském masivu.

22.7.2018

U sousedů zase troubili do alelujá

Pasov - Kolem čtyř desítek trubačů na alpské rohy asistovalo v neděli 22. července na Fellhornu (2037 m) u Oberstdorfu v Allgäu při tradiční bohoslužbě pod širým nebem k oslavě sv. Jakuba, patrona alpských pastýřů. Oslava půlí horské léto, vysvětluje PNP.

21.7.2018

U sousedů bylo celé město na pstruzích

Pasov - O tradičním Rybářském dnu se v Memmingenu v sobotu pustilo do chytání pstruhů 1188 občanů. Králem lovu se stal 36letý Jürgen Ziegler, který z městského potoka vytáhl největší rybu o váze 1780 gramů, napsala PNP. Akci sledovalo přes 10 000 zvědavců.

21.7.2018

OBRAZEM: Připomněli 90 let od smrti dvou letců

Nové Kestřany - Desítky lidí si v pátek 20. července připomněly událost starou přesně 90 let, kdy se nedaleko Nových Kestřan (OÚ Štěkeň), ale už v katastru obce Kestřany na Písecku, zřítil vojenský letoun, ve kterém zahynuli při cvičném letu slovenský praporčík Viktor Hrivík a český poručík Josef Zetek.

21.7.2018

Rod Lannů připomíná venkovní galerie

České Budějovice - Letní venkovní Galerie Na soutoku řek Vltavy a Malše nedaleko náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích představuje pozoruhodné dílo místních rodáků z rodiny Lannů.

21.7.2018

Kulturní dědictví uvidíte na Hluboké.

Hluboká nad Vltavou – Kulturní dědictví naší země v asi 172 obrazech můžete v tuto chvíli vidět v Zámecké jízdárně Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou na výstavě Česká krajinomalba: Ze sbírek pojišťovny Kooperativa.

21.7.2018

Rekonstrukce Slávie nebude. Prozatím

České Budějovice – Do konce června měla rada města schválit koncesní řízení na opravu budovy kulturního domu Slávie, který je v havarijním stavu. Podle Petra Podholy, náměstka primátora pro správu veřejných statků a veřejných zakázek, ale vyvstaly další otazníky.

21.7.2018

Kempy zažívají další rekordní sezonu, vodáky trápí sucho.

Renesance kempování v tuzemsku pokračuje po loňském rekordu i letos, provozovatelé si na nezájem návštěvníků nemohou stěžovat.

20.7.2018

Do redakce donesla tašku bižuterie

České Budějovice – Náramky, náušnice, řetízky a brože. To všechno donesla ve středu do redakce Helena Žípková z Hluboké nad Vltavou. „Některé jsem si koupila kvůli parádě, některé jsem vyhrála, některé jsem koupila v zahraničí,“ přiblížila Helena Žípková historii pokladů, jichž donesla celou tašku. Cestu do redakce přitom neabsolvovala poprvé. Zapojila se také do předchozích ročníků.

20.7.2018

Kabelkový veletrh letos již popáté

Tisíce a tisíce kabelek a dětských knih. Stovky kousků bižuterie, šátků a kravat. To vše prošlo čtyřmi ročníky Kabelkového veletrhu pořádaného regionálním Deníkem v českobudějovickém IGY Centru.

20.7.2018

Centrum Suchdolu zdobí medonosné květiny

Suchdol nad Lužnicí – Po dokončení kompletní stavební rekonstrukce náměstí bylo potřeba vrátit do středu města zeleň.

20.7.2018

Doklady nyní policisté zvětší třicetkrát

České Budějovice – Až třicetkrát si můžou policisté z jihočeské cizinecké policie zvětšit doklad, když potřebují zkontrolovat jeho platnost.

20.7.2018

Na silnici shořel traktor vezoucí řepku. Je z něho černý vrak

Rozpoutí - Šrumec nastal v úterý 17. července odpoledne na silnici u Rozpoutí. Po 14. hodině se tam vzňal traktor, který na vleku vezl řepku.

20.7.2018

Padesátku chtějí sundat, chodcům rozšíří krajnici

Českobudějovicko – Místo zákazových značek omezujících rychlost až na padesát kilometrů v hodině jen doporučení, aby řidiči sundali nohu z plynu. A k tomu varování, že v daném úseku je zvýšený pohyb chodců.

20.7.2018

První samopal používali vojáci v 1. světové válce

Milevsko – Rok 1918 – koneci začátek je název výstavy, kterou připravilo Milevské muzeum při příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.

20.7.2018

7 tipů Deníku na čisté přírodní koupání

Nejste příznivci chlorované vody v bazénech a dáváte přednost přírodnímu koupání? Máme pro vás 7 tipů, kam na jihu Čech vyrazit.

20.7.2018

Extrémní obscénnosti v Trutnově a postsovětský násilník v Brně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 19. července 2018.

19.7.2018

Pře sousedů skončila: Mariánský dóm je menší

Linec - O „soupeření“ Mariánského dómu v Linci a Štěpánského ve Vídni o tom, kdo je vyšší, náš web informoval.

19.7.2018

Sokolové smutní kvůli penězům. Nejsou.

České Budějovice - Několik týdnů nejistoty čeká sokoly, než zastupitelé rozhodnou o další dotaci na rekonstrukci tribuny na stadionu.

19.7.2018

Česko zažívá jeden z nejteplejších roků historie. Půda vysychá, úroda bude horší

Republika zažívá jeden z nejteplejších roků historie. Půda vysychá. Extrémní či výjimečné sucho panuje na třetině území.

19.7.2018

Jihočechy sužuje sucho méně než obyvatele zbytku republiky

Jižní Čechy – Nejméně srážek spadlo na jihu Čech v dubnu. Situace se ale postupně zlepšuje a nyní už jsou naměřené hodnoty v normě.

19.7.2018

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

18.7.2018

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Rodina si vyšla do zalidněného centra Krumlova s kozou

Český Krumlov - Turisté v historickém Českém Krumlově nevěřili svým očím. Padaly jim údivem brady, když potkali na špacíru v ulicích rodinku s kozou.

18.7.2018

Sousedka ušla 100 km se šrouby v kříži

Pasov - Třicetiletou policistku Anke Boggaschovou z Ingolstadtu shodil 18. ledna z jízdního kola řidič, který přehlédl, že odbočuje.

18.7.2018

Táborské stádo zubrů se rozrostlo o samičku Taru

Tábor – Chovatelský úspěch slaví Zoo Tábor, která se už před dvěma lety zapojila do snah o rozšíření počtu zubrů evropských a sestavila chovné stádo nížinné linie těchto impozantních kopytníků.

18.7.2018

Ujíždět policii se nevyplatilo, auto skončilo mimo silnici

Lipno nad Vltavou - Rychlou jízdu nezvládla ve středu brzy ráno dvojice nezletilých osob mezi Frymburkem a Lipnem nad Vltavou. Auto skončilo mimo silnici poté, co jeho posádka ujížděla před policií.

18.7.2018

Sportovcům zatím zůstává stará hala

České Budějovice – Snahy vybudovat novou sportovní halu ukončil před několika lety Úřad pro hospodářskou soutěž, druhý pokus nyní odpískali radní kvůli vysoké vysoutěžené ceně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT