VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

1.9.2017

Studentský filmový festival v Písku chystá změny

Písek - Už posedmnácté letos poměří svou tvorbu studenti filmových škol. Mezinárodní festival studentských filmů se uskuteční v Písku od 13. do 15. října a přihlášeno je do něj 374 filmů z 52 zemí.

1.9.2017

OBRAZEM: Nad Lipnem v balonu

Lipno nad Vltavou - Turistický spolek Lipenska chystá nultý ročník hromadného balonového létání nad jezerem. To se uskuteční u příležitosti ukončení letní turistické sezóny o víkendu od 15. do 17. září.

1.9.2017

Soutěž na otáčko dá architektům volné ruce

České Budějovice – Hodně volné ruce budou mít účastníci soutěže na nové otáčivé hlediště v Českém Krumlově. Nebudou je limitovat ani finance a dokonce ani určení místa, kde by otáčko mělo stát.

31.8.2017

Jak sousedé za frank luxusně pojedli

Linec - S pozoruhodnou historkou přišel deník OÖN.

30.8.2017

Když se „musí“ u sousedů...

Pasov - Největší nutkání prý je před varhanním koncertem – každý si ještě rychle potřebuje odskočit, než bude poslouchat největší varhany světa v pasovském dómu.

30.8.2017

Cvičení armád NATO pocítí i lidé v Bechyni

Bechyně - Už od pondělí si mohou někteří obyvatelé Bechyně a blízkého okolí myslet, že přichází bouřka.

29.8.2017

Policie hledá každý rok desítky dětí

České Budějovice – Od nedělního odpoledne policisté prověřovali v Budějovicích nákupní centra, nádraží nebo třeba Sokolský ostrov. Pátrali po dvou nezletilých dívkách, které se v úterý konečně vrátily domů.

29.8.2017

Varhany pro Chyšky staví slavný italský varhanář Giovanni Pradella

Chyšky - Nové varhany pro farní kostel svatého Prokopa v Chyškách, na které přispívají farníci a sponzoři do sbírky, jsou už téměř hotové.

29.8.2017

Zač je v Rakousku mléko

Linec - Více než 11 000 výrobců mléka sdružených v největší mlékárně ve státě Berglandmilch dostane od 1. září za mléko víc.

29.8.2017

Cyklobus z jižních Čech dojezdí. Dopravce končí po deseti letech

Znojmo, České Budějovice – Hranice Jihočeského kraje zastaví od příštího týdne zelenou linku dopravního systému cyklobusů, které dosud vozily příznivce cykloturistiky z Českých Budějovic na Znojemsko a zpět. Důvodem je dvousettisícová dotace, kterou Jihomoravský kraj odmítl vyplatit dopravci, který linku provozuje.

29.8.2017

Podle hygieniků má voda v Lipně u Černé zhoršenou kvalitu

Černá v Pošumaví - Suché a horké léto si vybírá daň v letošním roce i na kvaliutě vody ve vodních nádržích, jihočeké moře nevyjímaje.

28.8.2017

Dál pašují štěňata k našim sousedům

Pasov - Výjimečné německé kontroly na A3 u rakouské hranice nechce Evropská komise prodloužit za listopad, píše PNP.

27.8.2017

Král hitů je z Bavorského lesa

Pasov - Johannes Weindl z Rechertsriedu v obci Kollnburg (okr. Regen), 15letý zpěvák „s plachým úsměvem“ (PNP) a hráč na knoflíkovou harmoniku, získal titul německého Krále letních hitů 2017.

26.8.2017

Na hranici je nejhezčí nádraží Německa

Pasov – Pohraniční nádraží Bavorská Železná Ruda bylo vyhlášeno německým Nádražím roku. O primát se dělí s nádražím v Lutherově městě Wittenbergu, napsala PNP.

25.8.2017

U sousedů ubývají pekaři a řezníci

Pasov - V Bavorsku aktuálně není ve 160 obcích ani pekař, ani řezník. Vlastního řezníka nemá ani osmitisícový Fürstenzell.

25.8.2017

Obce brzy vyhlásí zóny bez dávek na bydlení. Hrozí řetězová reakce

Už v září se na úředních deskách některých obcí objeví mapy. Pozornost by jim měli věnovat hlavně lidé sociálně slabí. Budou na nich totiž vyznačeny lokality, v nichž noví nájemníci bytů či ubytoven nesmějí pobírat doplatek na bydlení.

24.8.2017

Soused závodil v plavání v 93 letech

Linec - Franz Zigon z Lince vybojoval při seniorském mistrovství světa v plavání v Budapešti bronzovou medaili – v 93 letech, píší OÖN.

23.8.2017

U sousedů mají děti sovy sněžné a výra

Pasov - Deset let choval středoškolský učitel a amatérský sokolník Willi Burkhardt z Himmelwiesu v obci Kollburg ve velké voliéře 27letou výří dámu Flori a 16letého samce sovy sněžné Mausiho, a nic se nedělo.

23.8.2017

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.

23.8.2017

Skončily rošády na kandidátkách

Jihočeský kraj – Pondělní 16. h ukončila šarády na kandidátních listinách pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Ty se budou konat 20. a 21. října a v Jihočeském kraji do nich míří 25 subjektů.

22.8.2017

Jen v okrese Pasov padlo na milion stromů

Vichřici v noci na sobotu padlo za oběť jen v okrese Pasov přes milion stromů, píše deník PNP.

22.8.2017

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

21.8.2017

Uklízeli lágr Mauthausen

Linec - V bývalém koncentračním táboře v Mauthausenu mělo šestnáct mladistvých z Německa, Itálie, Běloruska, Polska, Maďarska a Turecka čtrnáctidenní pracovní kemp.

21.8.2017

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

20.8.2017

Sousedé zjišťovali, jak daleko létá včelka

Pasov – Studenti mnichovské univerzity vedení Michaelou Hofmannovou v dubnu opatřili v Botanické zahradě přes 400 včelek zednic rohatých malinkými čísly na zádech, a studovali jejich letový rádius.

19.8.2017

Vichřice u sousedů zabíjela!

Linec – Dva mrtvé a nejméně 60 zraněných, z toho deset těžce, si vyžádala silná vichřice v pátek před 23. hodinou v St. Johannu am Walde (okr. Braunau).

18.8.2017

Sousedi slaví v Bad Ischlu císaře

Linec – 18. srpna před 187 lety se v Schönbrunnu narodil císař František Josef I. (tehdy vlastně ještě ,Franzl´, upřesňuje žertovně linecký deník OÖN).

17.8.2017

U sousedů budou dobývat hrad

Linec - Několik dnů po koncertním létě, které letos přilákalo na Burg Clam rekordní počet 75 000 posluchačů, bude o nadcházejícím víkendu následovat kolem historického hradu další divácká událost.

16.8.2017

Vzorem německých sousedů je moderátor

Pasov - Televizní moderátor Günther Jauch je podle ankety Forsa největší žijící vzor Němců, píše PNP.

16.8.2017

Zpoplatnit dopravu chtějí i na silnici I/22

Jižní Čechy /VIDEO/ – Zavést mýtné pro kamionovou dopravu na všech jihočeských silnicích I. třídy. Takový je výsledek úterního setkání Jiřího Švece, krajského radního pro dopravu, se zástupci jihočeských měst a obcí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení