VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

7.7.2018

Plavsko slavilo sto let republiky

Plavsko - Ve čtvrtek se v Plavsku uskutečnily oslavy ke 100. výročí vzniku samostatného československého státu.

7.7.2018

Do Hrejkovic se sjeli motorkáři na první motogrilování

Hrejkovice - Sportovní areál u Hrejkovického rybníka se v sobotu 7. července zaplnil motorkáři a příznivci motorek, grilování a muziky. Přilákalo je sem první motogrilování, které pořádala parta kluků HlukADým.

7.7.2018

U sousedů vystavují bavorské zlato

Pasov - Zvláštní výstava Bavorské zlato v Rytířském sále norimberského Kaiserburgu začala 6. července a potrvá do 14. října, napsala PNP.

7.7.2018

Turisté zase mohou projít Medvědí stezku

Šumava - Jedna z nejnavštěvovanějších stezek v jižní části Šumavy – Medvědí stezka, je po zpracování polomového dříví opět veřejnosti přístupná.

7.7.2018

Aktivita klíšťat nepolevuje

Jižní Čechy – V dubnu začala letos v Jihočeském kraji sezona klíšťat. Už roky přitom náš region patří k místům v republice, kde se jim daří nejvíc.

6.7.2018

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Na sraz harleyů na elektroskútru? Proč ne!

Lipno nad Vltavou - Vojen Smíšek a Damián Viktor vyrazili na elektroskútrech do Prahy na motorkářský sraz ke 115. výročí vzniku značky Harley-Davidson.

6.7.2018

U sousedů jako u nás - je Světový den polibku!

Linec - Pro mnohé vědce je prý líbání dokonce důležitější než sex, uvádí linecký Volksblatt ke Světovému dnu polibku, kterým je 6. červenec, den po Mezinárodním dnu objetí zdarma. Cituje berlínského psychologa a „líbacího experta“ Wolfganga Krügera: „Když se pár přestane líbat, je už vnitřně rozhodnut se rozvést…“

5.7.2018

Sousedé postavili piáno pro Prince

Linec - Malá klavírní manufaktura Alpha Pianos v dolnorakouském St. Andrä-Wördernu vyrobila na přání a zcela podle představ hvězdného zpěváka osmdesátých let Princeho v roce 2016 hybridní Alfa Grand Piano lakované fialovou metalízou.

4.7.2018

Dron nad dómem u sousedů

Linec – Jak náš web informoval, v pondělí měřila specializovaná firma Linsinger z Pongau digitálně výšku Mariánského dómu v Linci.

4.7.2018

OBRAZEM: Rozhledna U Jakuba slaví páté narozeniny

Valtínov – Pět let od svého otevření právě slaví rozhledna U Jakuba, která se tyčí nad obcí Valtínov na trase z Jindřichova Hradce do Dačic. Návštěvníky u této příležitosti v pátek 6. července od 13 hodin čeká velmi bohatý program.

4.7.2018

OBRAZEM: Na sraz harleyů z Lipna do Prahy na elektroskútru? Proč ne!

Český Krumlov /VIDEO/ - Dvě stě padesát kilometrů a cestou několik dobíjení, to dnes čeká Vojena Smíška a Damiána Viktora, kteří vyrazili na sraz harleyů do Prahy.

3.7.2018

Ivo Grabmüller zdolal nejvyšší horu světa

Prachatice - Poprvé k opravdovému horolezectví přičichl prachatický Ivo Grabmüller v roce 2009 a po devíti letech se stal teprve pátým Čechem, který zdolal Korunu světa.

3.7.2018

Kdo chce k pokladu, musí na ostrov přejít suchou nohou

Lžín – Již poosmé se uskuteční v malé obci Lžín na Soběslavsku sportovně kulturní akce Suchou nohou na ostrov.

3.7.2018

Tradiční prázdninové počasí? Tropy v Brně, déšť na Lysé hoře a vítr na Milešovce

/INFOGRAFIKA/ Deník zanalyzoval letní počasí na desítce meteorologických stanic v zemi. A to zpětně až do roku 1981.

2.7.2018

Místo pejska má na procházky sovu

Pasov – Studentku ekonomiky na odborné škole v Deggendorfu Leonii Martinovou (22) lze potkat ve čtvrti Hals se sovou Liviem, nazývanou Liv, na paži, napsal list PNP.

2.7.2018

Rožmberští slavili, že mají náměstí jako nové

Rožmberk nad Vltavou - Pěkně upraveným a nově vydlážděným náměstím nyní vítá Rožmberk nad Vltavou své obyvatele a návštěvníky.

2.7.2018

OBRAZEM: Kdo chtěl, nemusel jen dřevosochařům koukat pod ruku

Krty, Hradec - Od pátku 29. června až do neděle bylo možno sledovat při práci tři umělce, kteří přetvářeli kmeny stromů na sochy.

1.7.2018

Autobusové nádraží ve Velešíně rychle roste

Velešín - Nové autobusové nádraží v srdci Velešína dostává hrubé obrysy. Část vozovky vedle něho už je zase průjezdná.

30.6.2018

Lásku na celý život poznal na první pohled

Strakonice - I kdyby tahle holka měla deset chlapů, bude má! To byla první věta, kterou řekl František Pejchal, když poprvé viděl svoji ženu Annu. Zahlédl ji z okna, právě vystupovala z autobusu.

30.6.2018

OBRAZEM: Více než stovku cílů sestřelili cvičně strakoničtí vojáci

Strakonice - Strakoničtí vojáci se v nedávných dnech připravovali na bojové střelby z protiletadlových raketových kompletů.

30.6.2018

Stříbrný šíp v sobotu zasáhne jih Čech

Tábor – Po roce se na jihočeské tratě v sobotu vrátí legendární motorový vlak Stříbrný šíp, který má za sebou pohnutou historii.

29.6.2018

EXKLUZIVNĚ V DENÍKU: Rozhodující je tolerance

Písek - Přesně na den, ale před padesáti lety, předstoupili před oddávajícího v obřadní síni historické radnice Josef a Jiřina Tesařovi.

29.6.2018

Obchodní deficit sousedů narůstá

Linec – V zahraničním obchodě mělo Rakousko loni masivní deficit, uvedl deník Volksblatt. Konkrétně se propadl ze 4,5 na 5,6 miliardy eur. Od roku 2015 se téměř ztrojnásobil.

29.6.2018

Už v neděli 1. července muzeum na tři roky skončí

Strakonice/ROZHOVOR/ - Blíží se den, kdy se na tři roky uzavřou expozice strakonického muzea. Stane se tak v neděli 1. července a uzavřeno bude do poloviny roku 2021. 

29.6.2018

Tadeáš projel Afriku: Chystá se napsat knihu o zážitcích

Praha - Pětadvacetiletý cestovatel z Prachatic Tadeáš Šíma začal svou sólovou expedici Na kole přes Afriku v listopadu loňského roku. Cesta z marockého Tangeru do jihoafrického Kapského města měřila více než 13 000 kilometrů.

28.6.2018

Skončí ředitel lázní? Jasno bude v červenci

Třeboň - Ředitel Bertiných lázní Milan Kramárik podal podle informací Deníku rezignaci. Zástupci města tuto zprávu ale nepotvrdili.

28.6.2018

Porodů u sousedů přibylo s dálnicí

Linec - V Zemské nemocnici ve Freistadtu se loni narodilo 516 dětí, o 5,74 procenta víc než předloni, napsal Volksblatt. Letošní nárůst by mohl být podle primáře Petera Neunera obdobně vysoký – v prvním čtvrtletí pomohli na svět dokonce o deset procent více maličkým.

AKTUALIZUJEME
28.6.2018

Vytrvalý déšť plní koryta řek

Jižní Čechy - Celodenní vytrvalé a vydatné srážky na jednu stranu pomáhají dohnat dlouhodobý srážkový deficit, na druhou stranu se místy zvedají hladiny některých toků v jižních Čechách.

28.6.2018

Na současném kolapsu lesů ČR mají značný morální podíl "kůrovcoví" ekologové

Jižní Čechy - Lesníkům je vyčítáno, že změnili skladbu lesa a zadali důvody k současnému neutěšenému stavu lesů decimovaných kůrovcem.

28.6.2018

Nejstarší zápis o jihočeské obci se týká táborského Chýnova

Jižní Čechy – Na Českokrumlovsku je nejstarší písemná zmínka o Zátoni – z roku 1037.

28.6.2018

Tisíciletí českých měst a vesnic. Kdy jsou poprvé zmíněny v písemných pramenech?

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Nejvíc prvních písemných zmínek o tuzemských obcích se datuje do 14. století, do doby Karla IV.

28.6.2018

Nepozornost za všechny peníze a po letech roztančený Přerov: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 27. června 2018.

27.6.2018

U sousedů bude „Woodstock“ dechové hudby

Linec – Obec Ort v hornorakouském Innkreisu bude od 28. června do 1. července Mekkou přátel dechovky, připomíná linecký deník OÖN.

27.6.2018

Učitelství, to je dar, říká oceněná Kateřina Sládková

Český Krumlov - Svou profesi považuje českokrumlovská učitelka prvního stupně Kateřina Sládková (r. 1973) za dar a vždycky věděla, že se chce stát učitelkou.

27.6.2018

OBRAZEM: Léto v kukuřici startuje a nabízí soutěž o vyhlídkový let balónem

Roseč – Jediné kukuřičné bludiště na jihu Čech bude opět zpřístupněno od 30. června až do 1. září denně od 10.00 do 18.00 hodin.

27.6.2018

Pro stovky školáků prázdniny již začaly

Jižní Čechy - Nutnost začít s opravami a rekonstrukcemi školních budov ještě na konci června je sice pro zaměstnance škol a jejich vedení starost, na druhou stranu pro žáky je to vítaný důvod k radosti. Léto budou mít někde delší o několik dnů až týden.

27.6.2018

Dva mrtví na dně Barbory a násilím z tramvaje hlavou proti obrubníku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 26. června 2018.

26.6.2018

Ukrajinský řád Sv. Mikuláše sousedce

Linec - Anna Hacklová (87) ze Schwertbergu převzala v pondělí 25. června vyznamenání ukrajinsko-ortodoxní církve, ,„Řád Sv. Mikuláše přinášejícího zázrak“, zaznamenaly linecké OÖN.

26.6.2018

Lesopark dostal od zastupitelů zelenou

Písek - Město připravuje využití bývalého vojenského prostoru Oldřichov.

26.6.2018

Lipno dokáže být vlídné i drsné

Kovářov - Jihočeské moře o víkendu ukázalo svou nebezpečnou tvář. V Lukavické zátoce se převrátila loď s rybáři, krátce na to tam skončila dnem vzhůru i plachetnice.

25.6.2018

Chameleon u sousedů přežil týdny v lese

Pasov - Radost rodiny Schneidingerových ve Zwieselu nemá mezí. Jejich chameleona pardálího, který se ztratil před šesti týdny, objevil ve čtvrtek v poledne řidič městského autobusu, před kterým plaz dlouhý asi 40 centimetrů přecházel silnici v lese.

25.6.2018

Zachraňme lesy - ale ne jako ministr Brabec a "smrkožrout" Bláha

Šumava/NÁZOR/ - V českých lesích probíhá rozsáhlá lesní kalamita, kterou provází přemnožení brouků lýkožroutů a následné usychání lesů.

25.6.2018

Pět dní pohotovosti sloužili studenti na Lipně

Přední Výtoň, České Budějovice – Pětadvacet budoucích záchranářů ze Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity trénovalo na březích Lipna záchranu zraněného z nepřístupného terénu, jeho vyproštění a transport.

25.6.2018

Strhnout se musí další části Barevné skály

Český Krumlov – Soudní znalec rozhodl, že po stržení hlavního uvolněného pilíře je třeba strhnout ještě několik dalších uvolněných kusů Barevné skály v Novém Spolí na okraji Českého Krumlova.

24.6.2018

EXKLUZIVNĚ: Do Tučap se vrátil dirigent filharmonie

Tučapy – Dlouholetý šéfdirigent České filharmonie a symfonického orchestru města Toronta Karel Ančerl (+ 1973) se v sobotu symbolicky vrátil do rodných Tučap na Soběslavsku.

24.6.2018

Rekordy sousedů: bible a ptačí budky

Pasov – Město Magdeburg vyhlásilo kampaň rekordů k proslavení se a k posílení sebevědomí svých občanů. V jejím rámci se už dvakrát zapsalo do Guinnessovy knihy rekordů.

24.6.2018

V Kaplici končí ředitel i gympl

Kaplice - Studium na kaplické střední škole a učilišti pokračuje. Současný ředitel školy však ve funkci končí. Kraj hledá nového. 

23.6.2018

OBRAZEM: Školáci v muzeu sledovali ukázky z vojenské historie

Písek – Pedagožky Prácheňského muzea Klára Koubová a Marcela Drhovská připravily nejen pro školáky předprázdninový program nazvaný Jihočeská vojenská historie.

23.6.2018

Slavností pětilisté růže pokračují bohatým programem

Český Krumlov - Už od sobotních osmi hodin ráno můžete v Českém Krumlově sledovat dění na druhém zámeckém nádvoří v rámci Slavností pětilisté růže. Na zámku bude totiž po celý den až do 18 hodin držet stráž Schwarzenberská granátnická garda.

23.6.2018

OBRAZEM: Páteční ohňový průvod slavností růže sklidil nadšení a úspěch

Český Krumlov - První historické kostýmované průvody prošly v pátek centrem Českého Krumlova.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT