VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

11.8.2018

Romeo od sousedů je venku z vazby

Linec - Příběh 18letého Leo S. z Mühlviertlu, zadrženého 30. července v Sarasotě (Florida) a obviněného z nedovoleného pohlavního styku s 15letou americkou přítelkyní, s níž se seznámil po internetu, byl propuštěn z vězení po složení kauce 200 000 dolarů, informují OÖN.

10.8.2018

Závody do vrchu na více než dva dny zavřou hlavní tah na Volary

Prachatice – Přes čtyřicet kilometrů najedou dnes řidiči po objížďce, pokud se vyrazí na cestu z Prachatic do Volar. Silnici z Prachatic na Libínské Sedlo až do nedělního večera zavřou Závody do Vrchu.

9.8.2018

EXKLUZIVNĚ: U mirovického kostela odhalili pohřebiště z raného středověku

Mirovice - Tým pracovníků Prácheňského muzea v Písku nyní dokončuje archeologický průzkum u kostela sv. Klimenta v Mirovicích.

9.8.2018

Hrál i v metru v NY, teď zas u sousedů

Libec - Filip Pogády, rodák z Bratislavy (31), zahraje ve čtvrtek od 19.30 s klavíristkou Julií Balabičevovou v Atriu Europasaal v Bad Schallerbachu díla francouzských romantiků, píší OÖN.

9.8.2018

Ventilátory z Milevska odvětrávají pražské metro

Milevsko, Praha – Na 170 větracích ventilátorů různých typů do stanic i strojoven pražského metra od roku 1975 po současnost dodala milevská společnost ZVVZ MACHINERY.

9.8.2018

Cyklisté nebudou muset mezi Černou v Pošumaví a Hůrkou po hlavní silnici

Černá v Pošumaví – Jet na kole za plného provozu přes hráz oddělující Lipno od tzv. malého Lipna, to je o zdraví. Silnice I/39 tu nemá chodníky a cyklistům nezbývá než jet po krajnici a nechat se předjíždět auty.

8.8.2018

Středa sousedů: Den koček a rajčat

Linec – 8. březen je Mezinárodnim dnem koček také v Rakousku, kde žijí v každé čtvrté domácnosti.

8.8.2018

OBRAZEM: Barevná skála je zajištěná na čtyřicet let, řekl znalec

Český Krumlov – Patnáct set tun odtěžené horniny a cena deset milionů korun, tak se dá shrnout výsledek bezmála tříměsíční sanace Barevné skály v Novém Spolí.

7.8.2018

1300 vytrvalců se chystá k sousedům

Linec - Akce Mühlviertel 8000 chystaná na sobotu 11. srpna přilákala na 1300 atletů ve 163 osmičlenných týmech, informují OÖN.

7.8.2018

Pro německého turistu letěl vrtulník k Plešnému jezeru

Nová Pec - Pětašedesátiletý turista z Německa v úterý 7. srpna dopoledne zkolaboval nedaleko Plešného jezera, záchranářům se jej podařilo úspěšně resuscitovat.

7.8.2018

Strunkovický memoriál pro domácí Blaník

Strunkovice – Tradiční fotbalový Memoriál Jaroslava Petrlíka a Jana Šnajdra ve Strunkovicích měl nakonec suverénního vítěze, tým domácího Blaníku.

7.8.2018

Stifterovy pomníky budou mít repliky

Českokrumlovsko – Vznikají digitální dvojčata památníků Adalberta Stiftera v Benešově nad Černou a Horní Plané. Jejich modely bude možné vytvořit 3D tiskem.

6.8.2018

Soutěž o nejoblíbenější provozovnu pro rok 2018

Jižní Čechy /ANKETA/ - Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospůdku, kavárnu, pizzerii, vinárnu nebo cukrárnu.

6.8.2018

Vydařená generálka Slavoje, mladíci mohli být rádi za těsnou prohru

Český Krumlov – K poslednímu hernímu testu letní přípravy před vstupem do krajského přeboru si fotbalisté krumlovského Slavoje v sobotu dopoledne pozvali na svůj trávník ligovou devatenáctku budějovického Dynama.

6.8.2018

Na manželku vzal víko od remosky

Jindřichův Hradec – Případ nebezpečného vyhrožování zadokumentovali policisté 16. června, když půl hodiny po poledni měl ve společném bytě na sídlišti Vajgar slovně vyhrožovat usmrcením své manželce.

5.8.2018

Kolik kde u sousedů vydělávají

Pasov - Pracující na západě Německa s plným úvazkem vydělávají včetně třináctého a čtrnáctého platu průměrně 3339 eur hrubého, na východě 2600, spolkový průměr je 3209.

5.8.2018

OBRAZEM: V Chlumě uspořádali slavnosti

Chlum nad Malší - Tradičně jako každou první sobotu v srpu se v Chlumě nad Malší uskutečnily slavnosti, které organizoval místní sbor dobrovolných hasičů.

4.8.2018

Pěkně napakovaný soused na výletě

Pasov - S pojízdným křeslem, několika jízdními koly, chladničkou a více motocyklovými koly na střeše minibusu jel 44letý muž řeckého původu z oblasti Würzburgu po Švýcarsku.

4.8.2018

Užijte si hvězdy i prohlídku hradu

Rožmberk nad Vltavou – Hudební festival Hrady CZ ovládá od pátku 3. srpna Rožmberk. Areál se dvěma pódii sem i tuto sobotu 4. srpna přiláká stovky, možná tisíce lidí.

4.8.2018

Chleba jak za starých časů voní vždy v pátek v Petráškově Dvoře

Český Krumlov – Lákavá vůně čerstvě pečeného chleba se tento pátek nesla, jako nyní každý pátek, z hospody Petráškův Dvůr nedaleko Českého Krumlova. Z pravé, festovní, poctivě vybudované pece, kterou převzal po svém dědečkovi, vytahoval horké pecny Milan Šebesta.

3.8.2018

Do Rožmberka vede objížďka, ale jenom pro festivalové nadšence

Rožmberk nad Vltavou - Tisíce lidí míří do Rožmberku nad Vltavou na oblíbený hudební festival Hrady.cz, který dnes, tedy v pátek 3. srpna, začíná. To si pochopitelně žádá úpravy dopravy.

3.8.2018

Mirovický starosta po 24 letech ve funkci končí

Mirovice – Starosta Mirovic Zdeněk Bárta je ve volené funkci 24 let. Za tu dobu se mu podařilo získat pro město a místní části přibližně 80 milionů korun z dotací. Na začátku roku byl v Senátu společně s dalšími starosty, kteří jsou ve funkci přes 20 let, oceněný za dlouholetou práci pro město. Na kandidátce do podzimních voleb už ale jeho jméno není.

3.8.2018

Záměr ochrany tetřeva na Šumavě vyvolá další kůrovcovou kalamitu

Šumava - Celou republiku sužuje sucho a kůrovcová kalamita. Zatímco ve většině lesů je působení kůrovce vnímáno jako zmar, v Národním parku Šumava byl kůrovec od dob ministra Martina Bursíka vnímán jako lékař lesa a kůrovcové kalamity byly ve smrkových monokulturách v rámci instalování „divočiny“ a „bezzásahovosti“ záměrně vyvolávány. 

2.8.2018

Kde je u sousedů mínus 40?!

Linec - Na téma osvěžení napsaly OÖN lehkým perem o situaci ve Steyru.

2.8.2018

Hrobka vydala svědectví o podobě Rožmberského řádu lebky

Zvíkovské Podhradí – Do paláce hradu Zvíkov se ve středu 1. července pomyslně vrátil jeho někdejší majitel Jan Jiří ze Švamberka, významný šlechtic z počátku 17. století. Potvrzení o tom, že byl členem Rožmberského řádu lebky, jehož zakladatelem byl Petr Vok z Rožmberka, zveřejnili právě na Zvíkově členové týmu, kteří zkoumají jeho hrobku v kostele v Poběžovicích na Domažlicku.

2.8.2018

OBRAZEM: Stopy Švejka vedou do pohádkového íčka ve Vráži

Vráž – Za vznik nové Pohádkové infokanceláře ve Vráži u Písku, která byla otevřená v poslední červencový den, může nedávný sraz rodáků a docela určitě i spisovatel Jaroslav Hašek.

2.8.2018

OBRAZEM: Nová expozice zavede lidi do sklepů Červené Lhoty

Červená Lhota – Známý vodní zámeček skrývá pod svou barevnou fasádou mnohá překvapení. Jedno z nich se ve středu poprvé v nové podobě otevřelo návštěvníkům – jedná se o sklepení zámku, z části zapuštěné do skály.

2.8.2018

Patnáct falešných bomb ve Frýdku-Místku a tragédie na přejezdu: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 1. srpna 2018.

2.8.2018

Osobnosti regionů: Církevní restituce dodatečně nedaňte. Je to jen populismus

/INFOGRAFIKA/ Zatímco většina Čechů zdanění finančních náhrad v rámci církevních restitucí podporuje, dvě třetiny osobností českých, moravských a slezských krajů oslovených v anketě Deníku to odmítají.

1.8.2018

U sousedů mohou střílet husy

Pasov - Od středy 1. srpna se smějí střílet divoké husy kanadské a šedé na jezeře Wöhrder v Norimberku, informuje PNP.

1.8.2018

Týrání prasete ředitel školy vylučuje

Volary - Podezření na to, že by u Základní školy ve Volarech v oploceném výběhu mohlo být týráno prase divoké, prověřovali ve středu policisté.

1.8.2018

Stopy Švejka vedou do pohádkového íčka ve Vráži

Vráž – Za vznik nové Pohádkové infokanceláře ve Vráži u Písku může nedávný sraz rodáků a docela určitěi spisovatel Jaroslav Hašek.

1.8.2018

Práce na výstavišti Živitelku neovlivní.

České Budějovice – Na českobudějovickém výstavišti finišují práce, aby bylo vše plně připraveno na Zemi živitelku. Už za necelý měsíc, od čtvrtka 23. srpna do úterý 28. srpna, budou branami výstaviště proudit tisíce lidí.

1.8.2018

Filharmonici zahrají na hradech

Jižní Čechy – Jihočeskou filharmonii a další orchestry si letos v srpnu a jeden zářiový večer poslechnete pod širým nebem na nádvořích hradů a zámků.

1.8.2018

Kraj už má pozemky na rozmach letiště

Planá - Všechny pozemky bývalých kasáren původního vojenského letiště už patří Jihočeskému kraji.

31.7.2018

Romové spí u sousedů v podchodu

Linec - OÖN informovaly, že asi 30 rumunských občanů romského etnika nocuje uži dva týdny v podchodu pod dálničním mostem A7 v městské části Spallerhof. Mezi nimi je i několik dětí. Článek měl u sousedů velký ohlas.

31.7.2018

Prodej bytu v Třeboni zaujal. V dražbě bylo dvanáct příhozů

Třeboň – Fakt, že v současné době je nedostatek bytů, potvrzuje nedávný případ z lázeňského města.

31.7.2018

Korzety bývaly nebezpečné pro zdraví i životy žen.

Písek – Když vejdete do měšťanského domu v Jungmannově ulici, jehož průčelí zdobí socha sv. Jana, octnete se v době před více než sto lety, kdy ženy ještě byly dámami a muži byli džentlmeny.

31.7.2018

Do velké soutěže na motorovou trakci se kraji přihlásily jen České dráhy.

Jižní Čechy – O patnáctiletou smlouvu v předpokládané hodnotě 3,5 miliardy na provoz motorových vlaků v jižních Čechách se žádný lítý boj nekoná.

31.7.2018

S kabelkami k nám!

Sbírka pro Kabelkový veletrh je v plném proudu. Máte doma kabelku, která se Vám okoukala? Přineste ji k nám!

31.7.2018

Průzkum Místo pro život: Nejlepší péči o děti nabízí Praha, Brněnsko a Ostravsko

/INFOGRAFIKA/ Nejméně namačkané třídy na základních školách jsou na Zlínsku. U maturit bodují především studenti z hlavního města.

30.7.2018

Harry Potter u sousedů slaví

Pasov - Pro svět Harryho Pottera je 31. červenec magickým datem, v Německu už 20 let, píše PNP.

30.7.2018

OBRAZEM: Ulice Veselí nad Lužnicí rozdováděla veselá kola

Veselí nad Lužnicí - S nápadem vyzdobit město starými koly a uspořádat soutěž přišlo městské infocentrum. Novinka se mezi lidmi uchytila a nyní jich lze na ulicích potkat desítky.

30.7.2018

OBRAZEM: Ornitologové si založili tábořiště u rybníka Koberný

Planá nad Lužnicí – Letní ornitologický tábor pod hrází rybníka Koberný a Hejtman pořádají místní nadšenci už po dvacáté šesté.

30.7.2018

OBRAZEM: Barevná skála už je bezpečná, o kus dál ale kamení hrozí dál

Český Krumlov – Riziková místa na Barevné skále jsou zajištěná několikametrovými kotvami, trhliny zabetonované a na několika místech jsou měřící body: vyznačují je zelené terčíky a geologové podle nich budou dvakrát za rok sledovat, jestli se masiv znovu nedává do pohybu.

30.7.2018

OBRAZEM: Maliny na stole i ve znaku

Malenice – Pro velký úspěch se v Malenicích na Strakonicku pouťové malinové slavnosti konaly už potřetí.

29.7.2018

Momo vystrašila u sousedů děti

Pasov - „Hrůza po whatsappu,“ napsala PNP. O strach a úlek mezi žactvem základních škol okresu Pasov se postaral řetězový dopis šířená na watsappu.

29.7.2018

OBRAZEM: V Budislavi se vyvedla čtyři čápata

Budislav – Nastal čas, kdy se čápata vydávají ven z hnízd, rodiče je učí samostatnosti, létat a shánět si potravu.

28.7.2018

OBRAZEM: Záchranáři na Orlíku: Začátek sezony byl klidný

Písecko – Zdravotnická záchranná služba na Orlíku hlásí zatím poklidnou sezonu. Od začátku června zasahovala při necelých 50 výjezdech – loni si jich na konto připsala celkem 181.

28.7.2018

OBRAZEM: Kniha přiblíží dobu krále Šumavy

Prachatice - Výstřely na šumavské hranici. Tak se jmenuje kniha mapující události, jež se udály na Šumavě mezi roky 1949 až 1951, kterou její autor Pavel Moc představil ve čtvrtek 26. července v Prachaticích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT