V únoru měl tento příběh premiéru nejen v České televizi, ale představil se veřejnosti také v síti osmi Mamma HELP center, včetně toho budějovického na Lannově třídě. Jeho koordinátorka, Ludmila Kubátová, připomněla, že pro radu a pomoc si k nim ženy chodí už čtvrtým rokem. A pro ty, které se dozvěděly svou diagnózu teprve nedávno, dodala: „Řada pacientek se zpočátku uzavře do sebe a nechce nic slyšet. Některá žena se obává, že takové sezení s terapeutkou může vypadat, že ona sama nemá dost odvahy a sil si v té situaci poradit, a stydí se proto říct si o pomoc. Další prostě jen neví, jak taková návštěva u nás probíhá, co jí můžeme nabídnout.“

INDIVIDUALITA A OSOBNÍ VÝPOVĚĎ

V Mamma HELP centru ale najde útočiště každý. Poskytují tady zdarma individuální poradenství nejen ženám, které onemocněly rakovinou prsu, ale také jejich rodinám. Přijít může kdokoliv, bez objednání. „Terapeutkami jsou vyléčené pacientky, proškolené odborníkem k tomuto způsobu pomoci. Vedou rozhovor tak, aby poskytly co nejvíc prostoru k otázkám, mají dostatek času, velkou empatii a především, vlastní zkušenost s nemocí,“ vysvětlovala Ludmila Kubátová.

Matka osmileté dívky uveřejnila na sociální síti fotografie své dcery (8) před (vlevo) a po ošetření zranění.
Osmiletá dívka se zranila ve školePrávě individuality, velké míry pochopení, a také věrohodnosti osobní výpovědi terapeutek si cení Václav Janovský, primář onkologického oddělení českobudějovické nemocnice, který se uvedení nového spotu také osobně účastnil. „Naše pacientky a pacienti dostávají tu nejlepší péči v rámci fungujícího zdravotnictví, ale to vám nesdělí tu zkušenost, kterou s tím člověk, jež to prožije, má. Ta zkušenost se nedá někam napsat písemně, to se musí prožít. A to je přesně v Mamma Help centru. Jsou tu všichni, kteří prošli nějakou fází nemoci a léčby a mají ještě tu sílu pomoci všem, kteří prochází diagnostikou, léčbou, poléčebným sledováním, případně i recidivou, nebo další onkologickou nemocí“ chválil českobudějovickou pobočku Mamma Help centra.

Ilustrační foto
NP Šumava stanovuje nové území bez lovu