VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bavorská sousedka udivila pamětí

Pasov - V sobotní předposlední televizní show Vsaďte, že… vysílané ze Štýrského Hradce usilovala o přízeň diváků také 28letá Alisa Kellnerová z dolnobavorského Altöttingu.  Disponuje mimořádnou pamětí. Při své premiéře v mistrovství světa v pamatování v roce 2004 v Manchesteru se stala vicemistryní žen a celkově skončila pátá. Rok poté konkurenci žen ve svých 19 letech vyhrála.

9.11.2014
SDÍLEJ:

Ta si pamatuje! Foto: Deník/repro PNP

Ilustrační foto.Pro sobotní soutěž si zapamatovala 500 QR kódů, grafických znaků umožňujících přímý přístup na danou webovou stránku, a v přímém přenosu hned první čtyři namátkově vybrané bezpečně „přečetla"! QR kód dokáže zakódovat a uložit až 4300 znaků, EAN čárový kód jen dvanáct cifer.

Tkáně se našly

Jak náš list informoval, koncem září se při přepravě ztratily tkáně odebrané šesti pacientkám linecké nemocnice a odeslané k rozboru do specializované nádorové laboratoře v Bayreuthu. Nemocné ženy se tak ocitly pod těžkým psychickým tlakem. Dvě musely podstoupit nové odběry. Jak nyní napsal linecký deník OÖN, v pátek v Bayreuthu rozbory začaly – zásilka s tkáněmi se našla.  Jak listu řekl ředitel nemocnice Heinz Brock, kurýr Německé pošty ji převzal na nádraží v Pasově a dopravil ji na rozdělovací centrum do Lipska vzdáleného 463 kilometry. Příčinou bylo podle ředitele poškození kódu na obálce, který obsahuje data příjemce v optoelektricky čitelném písmu.  Protože tedy „tajná" adresa už pro scanner nebyla čitelná a balíček nemohl být automaticky vytříděn, zůstal ležet na třidírně a  byl nalezen po usilovném pátrání Německé pošty. Zásilka byla přebalena a ihned odeslána do Bayreuthu.  Poškozené pacientky chce nemocnice odškodnit.

Vylepšoval maturity

Ředitel gymnázia v Coburgu byl odsouzen k peněžitému trestu 9000 eur za padělání úřední listiny v 86 případech. Jako předseda maturitní komise vylepšil o jeden stupeň všechny známky z němčiny, píše PNP. Obhajoval se, že z jeho pohledu učitelé práce žáků příliš rigidně opravovali. Úřední soud mu dal pokutu 6000 eur, okresní soud jako druhý stupeň ji zvýšil. Státní zástupce navrhoval dokonce sankci 13 000 eur. Jeden z obhájců oznámil, že se chtějí odvolat k Vrchnímu zemskému soudu v Bambergu.

Čápi zůstali

Stále víc čápů zimuje v Bavorsku. Letos byli poprvé spatřeni i v chladné severovýchodní části této spolkové země, sdělil zemský svaz pro ochranu ptactva. Jeho expertka ujistila, že o osud těchto ptáků se lidé nemusejí obávat. Neodlétají totiž kvůli chladu, ale kvůli nedostatku potravy. Pokud ale týdny silně nemrzne a není příliš silná vrstva sněhu, nacházejí jí dost přes zimu i v Bavorsku. Loni tam přezimovalo na 200 čápů.

Na listí potichu

O nevoli bavorských občanů kvůli příliš hlučným vysavačům spadaného listí už jsme psali. „Na protesty reagovala většina velkých měst. Vedle Norimberka nasazují i Mnichov a Augsburg stále víc akumulátorových elektrických přístrojů a upouštějí od hřmotících vysavačů prachu, které odsávají kromě listí současně i humus a drobné zvířectvo," píše pasovská PNP.  Jen v Norimberku na podzim pracuje už dvacet těchto pomocníků na baterie a mluvčí odpovědná za údržbu parků Ulrike Goecken-Haidlová ujišťuje, že nejsou hlučnější než fén. „Že přesto bude ve městě nasazováno každý podzim pořád ještě i na 150 tradičních motorových rachotících strojů, má podle ní především finanční důvody: Benzinový stojí 800 eur, akumulátorový 2700," říká.

Autor: Vladimír Majer

9.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby. Ilustrační foto.
496

Od voleb se nenechala odradit a přišla třikrát

Ilustrační foto.
496

Jihočeští lídři zamířili do Prahy

Volič požadoval Knihu přání a stížností

České Budějovice - Během voleb nedošlo podle Aleny Karvánkové z Krajského úřadu Jihočeského kraje na jihu Čech k mimořádným událostem.

Krumlovská Linda Šmikmátorová je trojnásobnou přebornicí kraje

České Budějovice – Na kurtech budějovické Sokolovny se hrály dva oblastní badmintonové turnaje mládežnických kategorií, a to krajský přebor jednotlivců staršího žactva U15 a podzimní kolo tzv. Budějovických přípravek

Informace k volbám aneb Jak se rozdělují křesla a procházka sněmovnou

Praha, České Budějovice - Výsledky letošních voleb do Poslanecké sněmovny rozhodnou, kolik křesel bude mít která politická strana (poměrný systém). Tedy na základě výsledku voleb vznikne příslušná většina, která ustaví vládu a vysloví ji důvěru. Rozumíte tomu? Vysvětlíme.

Na volební výsledky se před lety čekalo až do neděle

České Budějovice - Sedmadvacet zaměstnanců a externích spolupracovníků Českého statistického úřadu se bude podílet na zpracování volebních výsledků v největším sčítacím středisku v zemi. Jeho přípravy finišovaly v pátek dopoledne v českobudějovické sportovní hale, která je tradičním zázemím statistiků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení