V Plattlingu se před několika týdny stejně jako loni vyskytly na parkovišti Michaelsbuch na A 92, které je od té doby uzavřeno. Nyní byla kvůli nim varovnými štíty a červenobílými páskami označena ulice Roberta Bosche, od parkoviště nepříliš vzdálená.V nadcházejících dnech má housenky a jejich hnízda odsát specializovaná firma, ale podle vedoucího stavební správy města Rolanda Pfauntsche bude třeba, aby postup proti škůdci koordinoval okresní úřad. Ochlupení šedočerných housenek může vyvolávat těžké alergie při kontaktu s kůží a PNP píše, že jsou známy i případy poškození plic při vdechnutí těchto štětinek. Majitelé dubů jsou vyzýváni k pečlivé kontrole stromů.

Návrat starých čísel

„Okres Freyung-Grafenau zažívá nápor zájemců o přidělení poznávacích značek se ,starými´ písmeny, jejichž znovuzavedení bylo schváleno," píše PNP. Rezervace je možná od pondělí  a do úterního odpoledne už okresní úřad zapsal přes 1800 zájemců. Vedle označení FRG jsou znovu přípustné i WOS pro Wolfstein a GRA pro Grafenau. Nová čísla budou vydávána od 10. července. „Menší zájem je v okrese Rottal-Inn, kde ale ještě zájemce neregistrují a čekají, až bude povolení možnosti přidělování staronových čísel oficiálně sděleno ve spolkovém věstníku," poznamenává pasovský deník.

Umělecké řemeslo ze starých časů.Den modrotisku

V Bad Leonfeldenu kousek za českou hranicí ve Studánkách bude v sobotu „Den modrotisku". Tradice této techniky sice už v mnoha evropských zemích ustala, ale v Mühlviertlu ji nadále produkují, například v leonfeldenské firmě „Blaudruck Wagner". K oživení a připomenutí připravili v sobotu mezinárodní sympozium s přednáškami renomovaných odborníků, ale také trh výrobků, který začne v poledne. Ve firmě Wagnerů uspořádají odpoledne den otevřených dveří a zvou veřejnost k prohlídce s ukázkami výroby a tvorby.  V 18 hodin začne přehlídka modrotiskových modelů, které bude prezentovat místní krojovaný spolek.