Mladíkovi, kterého včera ráno našli lidé ležet bezvládného těsně nad hladinou rybníka Svět, chybělo jen málo, aby se utopil.
Podle třeboňského vrchního strážníka Vladimíra Školky mladý muž ležel jen kousek od vody na kamenech staré vazby rybníka, a protože ho strážníci nemohli dostat nahoru, přivolali na místo hasiče, kteří ho transportovali až do vozidla záchranné služby.

„Muž byl v bezvědomí," uvedl vrchní strážník Vladimír Školka s tím, že za nehodou pravděpodobně bude alkohol či drogy. Jeho slova potvrdila i mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková: „Muže našli v hlubokém bezvědomí. Lékař neshledal známky zranění. Byl převezen na ARO jindřichohradecké nemocnice."

Letos by to nebyl na Jindřichohradecku první případ.

V červenci se málem utopila po skoku nebo pádu do vody pískovny v Halámkách cizinka. I zde podle informací mluvčí jihočeské záchranky sehrál zřejmě roli alkohol.

A tento týden ještě jednou hasiči a záchranka vyjeli do zmiňované pískovny. Zde se stal málem osudný skok po hlavě do vody sedmatřicetiletému muži. „Již se nevynořil. Z vody ho dostali tři svědci. Při příjezdu posádky záchranné služby byl zraněný muž vytažený z vody a při vědomí. Po vyšetření pacienta vyslovil lékař podezření na závažné poranění krční míchy a ve stabilizovaném stavu byl převezen na traumacentrum do českobudějovické nemocnice," popsala Petra Kafková.