Karel Fiedler, ředitel společnosti TSE České Budějovice,
Domnívám se, že Martin Kuba by byl fundovanějším ministerským předsedou než Petr Nečas. Hlavním důvodem je fakt, že není úřednický. Jeho minulost mu dává předpoklady k tomu, aby více rozuměl podnikatelské sféře. Navíc doufám, že Jihočech v premiérském křesle by byl pro náš kraj přínosem.

Jiří Netík, soukromý zemědělec, Týn nad Vltavou
S Martinem Kubou mám osobní zkušenost a je to člověk pracovitý. Zájmy zemědělců hájil už ze své pozice ve vedení Jihočeského kraje, ač neměl oblast zemědělství přímo na starosti. Úspěch ale nezáleží jen na jednotlivci. Člověk může být sebegeniálnější, ale pokud si vybere tým, který nebude pracovat podle jeho představ, neobstojí v žádné roli.

Radek Janouch, majitel hotelu 
a restaurace Švamberský dům Český Krumlov
Nemáme co ztratit. Byl by tam sice asi jen rok, ale mohl by se jako Jihočech třeba víc zasloužit o dostavbu dálnice a její protažení do Rakouska a snad také o oživení cestovního ruchu.

Luboš Krejza, majitel půjčovny sportovních potřeb Lipno Centrum Frymburk
Jediné plus, které tam vidím je, že by pocházel z našeho kraje, což je vždycky dobré. Jinak jsem ale pro daleko masivnější výměnu naší vládní garnitury, protože nevěřím tomu, že takovéhle postupné drobné kroky dokáží změnit situaci, která je velice špatná.

Václav Cimburek, majitel firmy Civa Trans – nákladní a osobní doprava, Rovná
Já politiku státu moc neřeším. S ministrem Martinem Kubou jsem se nikdy osobně nesetkal a ani neznám jeho politické pozadí, tak těžko hodnotit. Obecně se mi ale jeví tak, že by to mohl být dobrý manažer.

Martin Kuba
• Narozen 9. 4. 1973 v Českých Budějovicích
Vzdělání
• Střední průmyslová škola stavební v Českých Budějovicích, maturita 
v roce 1991
• Střední zdravotnická škola Bílá vločka, obor zdrav. záchranář, maturita v roce 1995
• 1. LF UK Praha, specializace anesteziologie, promoce 2002
Profesní kariéra
• 2002 – lékař ZZS JčK 
a anesteziolog na oddělení kardiochirurgie ARO Nemocnice České Budějovice, a. s.
• 2008 – 1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje se zodpovědností za regionální rozvoj, dopravu a evropské záležitosti
• 2011 – ministr průmyslu a obchodu vlády České republiky
Politická kariéra
• 2003 – členem MS 3 ODS České Budějovice
• 2006 – zvolen do zastupitelstva a do Rady města České Budějovice
• 2008 – zvolen předsedou jihočeské ODS
• 2008 – zvolen do zastupitelstva a rady Jihočeského kraje
• 2011 – jmenován do vlády České republiky
Záliby
Fitness, in-line brusle, kolo, lyže

Michal Polata, živnostník v oblasti pohostinství a cestovního ruchu
Podle toho, jak jsem já měl možnost Martina Kubu poznat, asi dobrým. Je to po dlouhé době člověk skutečně blízký lidem. Komunikuje na všech úrovních, ne jen ve vysoké politice. Vyjadřuje se tak, že je to čitelné pro každého.

Václav Franz, facility management, Prachatice
Měl jsem možnost se s Martinem Kubou setkat jako s ministrem průmyslu a obchodu při jeho návštěvě na Prachaticku. Můj dojem z něho byl jen ten nejlepší. Jednalo se o prvního polistopadového ministra, který cíleně navštívil firmy v regionu. Těžko ale soudit, jaký by byl premiér, i když…

Karel Dvořák, instalatérské 
a topenářské práce, Prachatice
Já politiky zásadně nehodnotím. Nicméně, když tu pan ministr byl na návštěvě, kdy navštívil i naši firmu, tak na mne působil vstřícným a slušným dojmem.

Vladimír Kovář, živnostník 
v oboru voda – topení, Tábor
Martina Kubu nijak zvlášť neznám, tak nebudu tipovat, zda by byl, nebo nebyl dobrým premiérem. Určitě bych ale nedělal předčasné volby, protože to stojí moc peněz. Ať ODS vymění premiéra a jede se dál do řádných voleb.

Radim Stolina, živnostník 
v oblasti grafických služeb, Tábor
Pro mě by měl být premiér výraznou osobností, což pro mne Martin Kuba není. Bohužel, teď žádnou jinou výraznou osobnost pro mne ODS nenabízí. Jediný, kdo by pro mne mohl připadat v úvahu je Jiří Pospíšil a umím si představit i Miroslavu Němcovou.

Jaromír Grégr, RG Investment, reality, Písek
Upřímně netuším, jaký by byl Martin Kuba premiér.Osobně ani jinak ho neznám, takže opravdu těžko můžu posuzovat. K práci na postu ministra se vyjadřovat nechci.

Jaroslava Fajtlová, JF Autocentrum Písek
O politiku se příliš nezajímám. Poslední vývoj jsem ale zaznamenala a musím říct, že by mi Martin Kuba na postu předsedy vlády nijak nevadil.

Jaroslava Šimečková, OSVČ, Jindřichův Hradec
Těžko říct, jestli by byl Martin Kuba dobrým premiérem, příliš ho neznám. Ale v dnešní době a v tom stavu, v jakém naše politika je, jde tohle celé divadlo mimo mě. Stejně to bude jen další člověk ze stejné strany, takže změna se očekávat nedá.

Jan Pavlečka, OSVČ, Jindřichův Hradec
Nemám důvěru k žádnému ze současných politiků. Je to jen přelévání lidí z jednoho křesla na druhé, ale výsledek je nulový.
Nemyslím si, že kdyby se stal premiérem Martin Kuba, něco zásadního by se  změnilo. Jakmile někdo ochutná moc, začne myslet hlavně na sebe. Z pohledu občana je jedno, jestli tam bude Petr nebo Pavel.