Opravu vozovky chystá Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS) v budějovické Husově třídě. V červnu kvůli tomu musejí řidiči počítat s omezením provozu na jedné z klíčových komunikací města. Dá se očekávat, že cesta ze sídlišť do centra se protáhne, protože povede oklikou.

Podle ředitele SÚS Jana Štíchy akce začne 8. června, skončit má 23. června. „Úplná uzavírka se plánuje jen o víkendech,“ zdůrazňuje ale Jan Štícha. V pracovních dnech se čtyřpruhová vozovka pouze zúží o polovinu a také dojde k omezení rychlosti. Mimo provoz budou pouze pravé jízdní pruhy v obou směrech, protože se bude předělávat přídlažba.

Zakázka s DPH vyjde na šest milionů korun. Nový asfalt dostane úsek mezi ulicemi Antonína Sovy a Branišovskou. Objízdná trasa třeba pro obyvatele sídliště Máj je naplánována přes ulice Milady Horákové, Strakonickou a po levobřežní komunikaci k Dlouhému mostu.

Na přelomu června a července se plánuje i další akce u Dlouhého mostu, tentokrát v režii Ředitelství silnic a dálnic. Chystá se rekonstrukce komunikace v ulici Na Dlouhé louce v úseku několik set metrů od Kauflandu po Centrum zdravotně postižených. Úplná uzavírka ale i tady bude pouze o víkendech. Jinak čeká řidiče jen zpomalení kvůli zfrézované vozovce.

K omezením, se kterými musejí počítat řidiči v Budějovicích v příštích dnech, patří i půlmaraton, který se má běžet v jihočeské metropoli 1. června 2019.