Co je QR kód a proč se o něj zajímat?
QR kódy se používají k tomu, abychom se co nejdříve dostali k informaci, která je pro nás přínosná. A nepotřebujeme k tomu počítač, ale stačí chytrý telefon nebo tablet. Nejprve si do chytrého telefonu nebo tabletu stáhnete speciální aplikaci, jakousi čtečku QR kódů. Stačí pak přiblížit telefon nebo tablet na QR kód, vpodstatě ho vyfotit (qiknout) a díky aplikaci se hned zobrazí webová stránka s užitečnými informacemi.

V čem je pro vás zajímavé používat QR kód jako cestu k informaci? Vedou k ní totiž jen tři kroky: otevřeme aplikaci na mobilu, vyfotíme (qikneme) kód, potvrdíme provedení akce. Na tyto tři jednoduché kroky otevírám webovou stránku bez ohledu an to, jak složitá je webová adresa.

A bez QR kódu? Jde to taky, ale otevřu prohlížeč, prstem se musím trefit do řádku s adresou, opíšu adresu webu, na klávesnici najdu Enter, potvrdím a stránka se začne načítat. Někdy se už vzdáte dopředu, protože přepisovat adresu webu, která je delší než patnáct znaků, na drobné klávesnici vašeho mobilu nebudete.

S QR kódem to jde rychleji. Můžete se dostat ke konkrétní informaci, produktu, který je normálně schován kdesi v prostoru webu. Získaná data si uložíte přesně, bez chyb a hlavně rychle. Čas jsou peníze. A jde to i bez brýlí!

close Jak pracovat QR kódy? zoom_in

Odkud stáhnout zdarma čtečku QR kódů?
Tyto aplikace jsou v nabídce většinou bezplatné a jsou různé pro iPhone a Androidy. Oblíbenými jsou např. Optiscan, Qrafter, QR droid. Ale stahovat umíte lecos, takže jistě najdete i tu svou oblíbenou aplikaci na čtení QR kódů.

Chci mít v deníku QR kód svojí stánky
Chci své zákazníky, příznivce, obchodní partnery, fanoušky navést na novinky na svém webu, ukázat zajímavou možnost výdělku, pochlubit se novým výrobkem, pozvat na událost. Co mám udělat?

Stačí kontaktovat naše obchodní oddělení, poslat url adresu, kterou chcete poslat do světa, a vyplnit objednávku na měsíc, čtvrtrok, pololetí či rovnou rok za zvýhodněný tarif. Více vám sdělíme na telefonu . . . nebo přímo v jakékoliv kanceláři redakce regionálního Deníku ve vašem okrese.