Požaduje je po novém gymnáziu, které vzniklo v lednu 2012 sloučením GON a Gymnázia Česká. Okresní soud v Českých Budějovicích mu ve středu dal za pravdu, žalovaná škola se však hned proti rozsudku odvolala. Spor tak postoupí ke krajskému soudu.

„Osmiměsíční odstupné je ve školství naprosto vymykající se částka," řekl Deníku ředitel sloučeného Gymnázia Česká a olympijských nadějí Antonín Sekyrka.

Jiří Krauskopf byl výsledkem soudu potěšen, nicméně nechtěl spor příliš komentovat. „Radost mám, je to dílčí krok pro uznání toho, že k lidem je potřeba se chovat jako k lidem.  Ale protože se gymnázium odvolalo, je to zase na začátku," řekl s tím, že dokud nebude rozhodnutí soudu pravomocné, nechce se blíže vyjadřovat.

Nárok na takto vysoké odstupné mají zaměstnanci bývalého GON na základě kolektivní smlouvy, která byla podepsána 14. listopadu 2011, tedy zhruba jen měsíc a půl před tím, než se obě školy sloučily. O tom, že se gymnázia spojí, přitom rozhodl zřizovatel,  Jihočský kraj, už v květnu 2011.

Podle Antonína Sekyrky bylo uzavření kolektivní smlouvy s osmiměsíčním odstupným pár týdnů před zánikem GON spekulativní 
a v rozporu s dobrými mravy. Domnívá se také, že by rozhodnutí  krajského soudu, pokud potvrdí nynější verdikt, mohlo být nebezpečným precedentem a dobrým návodem pro zaměstnance rušených škol, jak si vymoci nevídané částky.
Okresní soud  však zdůvodnil rozsudek tím, že šlo o výjimečnou situaci na konci kalendářního roku, kdy mohlo zaměstnancům gymnázia hrozit, že budou v pololetí propuštěni.

Bývalý ředitel Krauskopf už  od školy dostal pětiměsíční odstupné ve výši 250 tisíc. Soudí se o zbylé tři platy. Pokud žalovaná škola soud prohraje, bude muset včetně nákladů na soud zaplatit zhruba dvě stě tisíc korun.

Zástupci Jihočeského kraje jakožto zřizovatele školy se odmítli ke kauze vyjádřit. „Protože se škola proti výsledku soudu odvolala a tím pádem není rozsudek pravomocný, zdrží se zřizovatel školy  jakýchkoli komentářů," uvedla tisková mluvčí krajského úřadu Kateřina Koželuhová a dodala, že postup současného ředitele školy kraj schvaluje.