Podle listu s nimi 59letý řidič mířil do Belgie, kde je chtěl prodat. Přepravoval je bez potravy, bez vody, v pěti plastikových boxech v kufru a na zadních sedačkách. Neměl k nim žádné papíry, ostatně i on cestoval bez dokladů. Psi nebyli očipováni.
Štěňata byla převezena do norimberského útulku, vyšetřena zvěrolékařem a nakrmena. „Po dlouhé jízdě byla podle vedoucí útulku Tanji Schnabelové ,zcela vyřízena´, mnoho z nich mělo průjem, bylo napadeno parazity, teklo jim z očí a měla zanícené uši," uvedl pasovský list.
Psíci teď musí zůstat několik týdnů v karanténě. Útulek v neděli požádal o věcné či finanční dary. Řidiče čeká sankční řízení.

Drogy zabíjejí

Na následky užívání drog zemřelo loni v Bavorsku 321 lidí, o sedm víc než předloni. Je to nejvíc obětí ze všech spolkových zemí. V nejlidnatějším Severním Porýní-Vestfálsku se takto připravilo o život „jen" 204 osob. Na počet obyvatel bylo víc mrtvých narkomanů ale ve statutárních velkoměstech Berlín, Hamburk a Brémy. V celém Německu stoupl počet obětí o 107 na 1333. Za většinou úmrtí je opět heroin.

Pachatelé „podporují" neziskovky

Bavorská justice loni podpořila obecně prospěšné organizace téměř 18 miliony eur, k jejichž zaplacení byli odsouzeni obžalovaní v trestních řízeních. Část představují také kauce. V roce 2005 to bylo pouze pět miilonů. Nejvíc z těchto prostředků čerpají Červený kříž, Greenpeace a Německý alpský svaz, ale také lokální dobročinné stoly, spolky a hasiči.

Učí se čínsky

Na Gymnáziu Sv. Anny v Mnichově budou v pátek žáci jako první v Bavorsku skládat maturitní zkoušky v předmětu čínština, píše PNP. Mladí si ji zvolili v osmé třídě jako třetí povinnou cizí řeč. Učili se slovíčka, znaky a hodně se dozvěděli o kultuře a dějinách Číny. Maturovat z neobvyklého předmětu chce sedm z původních osmnácti, kteří si tento jazyk vybrali. Projekt podporuje Univerzita ve Würzburgu. Čínština se učí i na dalších školách, ale jen jako volitelný předmět.