Síť půjčoven kol ČD v Jihočeském kraji je nejrozsáhlejší v rámci České republiky a těší se velkému zájmu veřejnosti. Letos vstupuje už do 15. sezony.
„Od června do konce září se nabídka rozšíří o šumavskou půjčovnu v Nové Peci a v Černé v Pošumaví,“ uvedl mluvčí. Kola můžou cestující vracet nebo si je po objednávce sedm dní předem půjčit i ve stanicích České Velenice, Kardašova Řečice, Milevsko, Nová Bystřice, Prachatice, Vyšší Brod klášter a Vimperk.

Kola z jihočeských půjčoven ČD lze vracet až v Jihlavě, Telči, Náměšti nad Oslavou, Třebíči a Znojmě. Vypůjčená kola je možné bezplatně přepravovat v regionálních vlacích (kategorie osobní a spěšný) po celé síti Jihočeského kraje a také na vybraných tratích Kraje Vysočina a na jižní Moravě.

V roce 2016 bylo celkem vypůjčeno 8 068 kol, což bylo zatím nejvíce od dob zavedení služby od roku 2003. Nejvíce kol se půjčilo v červenci – 2591. Mezi nejúspěšnější patřila už druhým rokem půjčovnav Praze-Smíchově, kde bylo za období duben až říjen zapůjčeno 928 kol. Tradičně největší zájem je v Jihočeském kraji (2355 kol) a v Jihomoravském kraji (891 kol).