Policie předpokládá, že silnice bude pro dopravu dopoledne uzavřena. „Náklad bude muset být přeložen, k vyproštění vozidla byl povolán jeřáb," píše PNP.

Vyprošťovací akce skončila po poledni a pasovský deník zprávu doplnil. 46letý český řidič vezl dřevo do papíren v Plattlingu. „Policie vychází z toho, že mimo silnici vyjel úmyslně, když během jízdy ztrácel z důvodu onemocnění vědomí," uvedl list. K ošetření byl převezen do nemocnice ve Zwieselu. Jeho zaměstnavatel byl vyrozuměn a nechal náklad přeložit na jiný kamion. Havarovaný vůz vytáhla navijákem specializovaná firma z Deggendorfu.

Se starostou u štamtyšů

Martin Gaisberger, lidovecký starosta Naarnu, zahájil turné po hospodách, aby u stolů stálých hostů s nimi probíral novinky. První setkání v Au na Dunaji bylo podle něho velmi konstruktivní, v úterý bude další v hostinci Redl v Neuhofu. 14. února posedí starosta s hosty restaurace Lettner v Naarnu a 7. března ve Stafflingu. „Mnoho dotazů, které se při takových nevynucených setkáních vynoří, mohu zodpovědět ihned. Pokud bude třeba delších rešerší, osobně tazatelům svá zjištění předám," říká Gaisberger v OÖN.

„Sloni" nezlobili

close Sraz bikerů proběhl v klidu. info Zdroj: Deník/repro PNP zoom_in


Bavorská policie byla spokojena s průběhem 61. ročníku zimního srazu příznivců silných motocyklů, tzv. setkání slonů, v Solle u Thurmannsbangu. „Podle zprávy inspekce Grafenau akce proběhla bez větších malérů," píše PNP. K dobré přátelské náladě podle policie přispěly i silný mráz, sníh a slunce. Účastníci se rozjížděli v neděli odpoledne – podle pořadatelů tu bylo přes 3000 „bikerů" a na 2000 diváků.

Zemřela Goebbelsova sekretářka

close Hrůzy nacismu jí prý zatajili… info Zdroj: Deník/repro PNP zoom_in


Brunhilde Pomselová, bývalá sekretářka nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse, zemřela v noci na sobotu v Mnichově ve věku 105 let. Novinám to potvrdil filmový producent z Vídně Christian Krönes, kterého informovali blízcí přátelé zesnulé. „Krönes produkoval dokumentární film ,Německý život´, který měl německou premiéru na festivalu v Mnichově," píše PNP. Pomselová v něm vzpomíná na nacistickou éru, jak ji v blízkosti špiček režimu prožívala jako mladičká, a ujišťovala, že o hrůzách holocaustu a světové války tehdy nevěděla nic. Linecké OÖN doplňují, že produkční firma Blackbox film natáčela se čtyřmi režiséry a Pomselovou „zpovídala" dva týdny. Krönes vidí film jako historický dokument vhodný i pro školy, muzea a vzdělávací zařízení. Bude uveden na červencovém festivalu v Jeruzalémě a na filmové přehlídce v San Francisku. Pravděpodobně na podzim by měl přijít do amerických kin.