Velká diskuse vzplanula mezi obyvateli Třeboně poté, co se ve veřejné facebookové skupině Třeboňská drbna objevila informace o tom, že by mělo dojít k prodeji Lázní Aurora. Vedení města ale tuto zprávu označuje za nesmysl.

„O prodeji lázní se mluví mezi Třeboňáky již dlouho a já myslím, že je to hodně otevřené. Přitom Třeboň je na lázních závislá," upozornil jeden z občanů Třeboně, který si nepřeje být jmenován, ale jehož totožnost je redakci známá. Zmiňuje také, že v poslední době se lázeňství v Třeboni zhoršuje. „Je to od té doby, co je tam nový ředitel, nyní jednatel. Poměry jsou tam stále horší, ani lázeňáci se sem nechtějí vracet," zmínil muž, který tak tlumočí i hlasy dalších Třeboňáků.

Podle vedení města je ale s lázněmi vše v nejlepším pořádku a žádný prodej se rozhodně nechystá. „Jakákoli diskuse o možném prodeji lázní je v současné době naprosto nesmyslná. Stoprocentním majitelem obou lázeňských společností je město Třeboň a současné vedení města neuvažuje ani o prodeji, ani o pronájmu lázní," uvedla tisková mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová. Naopak je podle ní připraven investiční plán až do roku 2019, na kterém se bude město podílet.

„Hospodařit účelně a smysluplně s majetkem města, to je záměr, který se snažíme naplňovat. V případě lázní můžeme říci, že hospodaření obou společností se vyvíjí velmi příznivě. Téma jejich prodeje není předmětem žádných diskusí ve vedení města," říká starostka Třeboně Terezie Jenisová.

Petra Lejtnarová