Eduard Zeman, jednička na kandidátce ČSSD v roce 1996

V roce 1992 poslanec České národní rady, v letech 1993 až 2006 poslanec za ČSSD, od roku 1998 byl čtyři roky ministrem školství.
 Stál u zrodu Strany práv občanů – zemanovců.
„Zbyla mi hlavně četba," říká 
o svém současném životě Eduard Zeman, jenž je stále činný u zemanovců.
 Návrat do vrcholné politiky Eduard Zeman neplánuje. „Mým hlavním cílem je být pokud možno co nejdéle živ a zdráv."

Jiří Vlach, jednička na kandidátce ODS v roce 1996

Poslanec a místopředseda České národní rady a později Poslanecké sněmovny, postupně za Občanské fórum, ODS a Unii svobody, následně 
1. náměstek hejtmana Jihočeského kraje.
V současnosti ředitel Regionální rozvojové agentury jižních Čech RERA, jejímž cílem je podpora a koordinace hospodářského, sociálního 
a kulturního rozvoje jihočeského regionu.
O své budoucnosti má Jiří Vlach jasno: „Rád bych se dál věnoval regionálnímu rozvoji, zejména mezinárodním a přeshraničním projektům, které mě baví. Vrhnout se znovu do politiky 
v nejbližší době neplánuji."

Miroslav Beneš, jednička na kandidátce ODS v letech 1998 a 2002

V letech 1998 až 2006 poslanec za ODS, od roku 1994 byl čtyři roky primátorem Českých Budějovic.
Po odchodu z vrcholné politiky se Miroslav Beneš stal státním zaměstnancem. „Věnuji se aplikaci finančního nástroje 
Jessica na Státním fondu rozvoje bydlení. Díky svému úspěšnému podnikání si ale do budoucna mohu dovolit nebýt závislý pouze na státní správě."
O návratu na politické výsluní Miroslav Beneš nyní neuvažuje. „Mé politické aktivity jsou spíše občanské. Obraz dnešní politické scény mě odrazuje od úvahy k návratu. Je to spíše výzva pro novou generaci, které jsem připraven předat své zkušenosti."

Alois Pavlíčko, jednička na kandidátce Strany zelených v roce 2010

Vystudoval agronomii na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích se zaměřením na krajinnou ekologii, pracoval například na ministerstvu životního prostředí nebo Správě Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. V současné době pracuje v Agentuře ochrany přírody a krajiny v Praze.
„Ambice pokoušet se znovu prorazit do vysoké politiky nyní nemám," řekl Alois Pavlíčko, jenž poslancem nakonec zvolen nebyl. „Politiku ale sleduji, zároveň aktivně spolupracuji na určitých politických tématech – zajímá mě hlavně Šumava nebo případná dostavba Jaderné elektrárny Temelín."

Tom Zajíček, jednička na kandidátce ODS v roce 2006

V letech 1998 až 2010 poslanec, v 90. letech starosta města Písku, nyní je zde zastupitelem.
Vystudoval sociologii a filozofii, v současné době si užívá důchodu. „Raději se označuji za rentiéra než důchodce. Zní to lépe," zasmál se včera Tom Zajíček.
Další politické angažmá v plánu nemá. „V současné době dobíhá můj mandát zastupitele v Písku. Kromě toho žádnou další politickou aktivitu neplánuji," ujistil.
Penzi si podle svých slov náležitě užívá – je střídavě doma a na chalupě, věnuje se koníčkům. „Rád čtu, teď se pouštím do beletrie. Mám políčeno na několik tisíc knih, které jsem zatím neměl čas prolistovat."