Stabilitu koalice, kterou ČSSD a ANO uzavřely společně s hnutím Jihočeši, narušila už tzv. kauza Lipno.

Zástupci koaličních stran informuji o výsledku jednání ohledně dalšího fungování koalice.Zdroj: Deník / Pavel ZemanMohou mít zveřejněné nahrávky vliv na další trvání vaší koaliční spolupráce s ČSSD?
Konkrétně na tyto nahrávky, které v té době ještě nebyly zveřejněny, jsme se pana Zimoly ptali na koaličním jednání. Byli jsme ujištěni, že k žádnému ovlivňování médií v souvislosti s tím, jak informují o kauze Lipno, nedochází. Tak si kladu otázku, jak moc je důležité udržení koalice, když se mlží v takovýchto otázkách. Vnímám to jako ránu pro naši spolupráci, zvlášť když vím, že naše paní vicehejtmanka Kozlová měla připravenou smysluplnou spolupráci na podporu odborného školství, učebních oborů, o které je zájem ze strany zaměstnavatelů v našem Jihočeském kraji. Takto si spolupráci opravdu nepředstavuji.

Krajské předsednictvo ANO ve středu odmítavě reagovalo na prohlášení předsedy představenstva Jihočeských nemocnic Martina Bláhy, jenž vás obvinil ze snahy o ovládnutí jihočeského zdravotnictví prostřednictvím kauzy Lipno.
Já i krajské předsednictvo už jsme se musely ohradit proti těmto lživým tvrzením. Když někomu docházejí argumenty, pak musí zaútočit a odvést pozornost jinam.

Kauzu Lipno má objasnit audit, který nechá zpracovat Martin Bláha. Budou pro vás výsledky auditu, ať už dopadne jakkoliv, dostatečným roz-uzlením případu?
Sám pan Zimola na jednání koalice v pondělí zpochybnil audity pana ministra financí a tím nám všem vlastně naznačil, jakou váhu bude mít audit pana Bláhy.

Po pondělní koaliční schůzce jste řekla, že personální otázky ve vedení jihočeských nemocnic pro vás nejsou vyřešené. Budete při dalších jednáních trvat na odchodu Martina Bláhy z čela nemocnic?
Několikrát jsme zdůraznili, že je to pro nás neuzavřená otázka a že nedošlo k dohodě. Ano, budeme trvat na personální změně.