Jeho areál, krčmy, podkroví i okolní louky na celé čtyři dny obsadily nejen fantasy postavy, ale i zajímavé hudební kapely. Fanouškům Zaklínače přálo po celou dobu i počasí. Podívejte se, jak atmosféru této unikátní akce zachytil nejen svým objektivem, ale i slovem fotograf akce David Kratochvíl.

Relax pro všechny generace

„Je skvělé, že je tu taková krásná akce. Já ty všechny Sarumany znám od vnuka,“ usmívá se letitá rodačka, která náhodou prochází okolo. O to překvapenější je, když se dozvěděla víc o tajemném světě Zaklínače, kterému vdechl život Andrzej Sapkowski.

Vnoučkovi u nedělního oběda pak mohla doplnit repertoár o zajímavé příběhy o lásce a chrabrosti (ty dramatičtější si nechá pro syna), ve kterých se ale bohužel Sarumani neobjevují.

Festival Podsvětí: Ofierská mise v Táboře na podzim roku 2023.
Tábor obsadí zaklínači, elfové a další fantasy postavy. Chystá se nový festival

„Skvěle vyvážený program uspokojil každého ze stovek návštěvníků,“ tvrdí Kratochvíl. „Ať už šlo o milovníky Dračího doupěte – řízených dobrodružných výprav u stolu pro skupinky s vypravěčem, deskoheren, high-tech herny, přes badatele, kteří si rádi poslechnou přednášku, či si užijí inscenaci streetartových divadel, až po kulturní živly řádící před obrovským podiem,“ vyjmenovává široké spektrum účastníků.

U televize by se nudili

„Já se snad dojedu domu převlíknout a vezmu starou ven,“ hlásí zářivě kontrastující cyklista z cyklostezky kolemjdoucímu těžkooděnci v plátové zbroji. Informace, jestli žena svolila ke změně večerního programu, se nedochovala, nicméně už jen názvy kapel svědčily o tom, že večer u televize neskončili.

Z těch nejznámějších: Percival Schuttenbach, Deloraine, Tempus, Strigoň a další. I díky záštitě místostarostky Lenky Horejskové a zájmu místních je jasné, že je po akcích organizátorů sdružujících se v zájmovém spolku Newitcherpatelní v Táboře hlad.

Letošní ročník, ač se povedl sebelépe, byl jen předskokanem něčeho většího. Už teď se lze totiž těšit na naplnění slov hlavy celé akce Vojtěcha Kačírka, loučícího se v neděli s publikem slovy: „Všechno bude zlatý,“ který po závěrečném proslovu skočil odvážně zády dolů z pódia.

Pozvánka do gala

„Festival se očividně fanouškům nadmíru líbil, protože Vojtěch Kačírek neskončil na kamenitém podloží, ale v krčmě, kam ho zapálený dav na svých rukou odnesl,“ prozrazuje fotograf David Kratochvíl a dodává, že si čtenáři Deníku mohou do diáře už zapsat datum sobota 25. ledna 2025. „To bude v táborské Střelnici Zaklínačskej ples. Téma je zatím tajné. Ale už teď si můžete chystat zaklínačské kostýmy a společenské róby. Začíná se v 18 hodin,“ zve na další tematickou akci spolku.