Lucie Krauskopfová a fenka Kessy reprezentují ČR na MS v agility.

Plavba probíhala v poklidu, přestože hodně foukalo a byly vlny, skoro celou cestu jsem však prospala. V Dánsku nás přivítalo sychravé počasí, takže jsme ani nezastavovali na prohlídku Kodaně a pokračovali hned přes Oresundský most do Švédska. Bydlíme patnáct minut autem od haly v malém penzionu, který má česká výprava pronajatý. Spolu s mými psími kamarády z reprezentace můžeme běhat skoro všude. Jen do jídelny nesmíme.

Ale stejně je to nejlepší na loukách v okolí. Pasou se tu stáda krav, to nám moc voní!

Dneska jsme po snídani vyrazili do haly, kde nás nejprve čekala veterinární prohlídka. Tu moc ráda nemám, nějaká cizí paní mě prohmatávala na nohách, bříšku, koukala na mě ze všech stran a musela jsem jí ukázat i zuby. Taky si mě prohlížela při chůzi a v poklusu. Pak už jsme šli s paničkou, jmenuje se Lucka Krauskopfová, do šatny. Máme ji společnou s pejsky z dalších osmi zemí světa, takže moc prostoru pro sebe nemáme. Pořád tam navíc někdo chodí, tak snad mě tam panička nebude nechávat, tam bych si moc neodpočinula… Pak mě panička rozcvičila, zahřála a protáhla. Dnes nás totiž čekal ještě oficiální trénink. Když jsem přišla na plochu, hned jsem poznala připravený parkur a překážky. Radostí jsem skákala a štěkala. Bude se běhat na umělé trávě. To je moc fajn. Neklouže to. Vyzkoušely jsme všechny připravené překážky. Ale byl to takový fofr, že za chvilku už jsme šly pryč a pustili další závodníky. Pro českou skupinu bylo vyhrazeno jen 11 minut.

Pak jsme jely s paničkou do penzionu. Odpoledne se půjdeme projít k nedalekému moři. Dneska budu už jen odpočívat. Následující den totiž začínáme závodit v soutěži družstev.

Haf! Tak zase příště…