A problém se znovu komplikuje. Společnost totiž vzala zpět návrh, který před časem adresovala městu. Chtěla ukončit nájemní smlouvu na zimní stadion, jenže teď si to rozmyslela. Zůstalo by jí tak přednostní právo na blokaci ledu 
v Budvar aréně podle jejího přání, i když už se extraligový klub z Budějovic odstěhoval.

Přitom otázku možného pokračovatele hokejových tradic ve městě provázejí velké tahanice, včetně toho, že musí někde hrát. Představitel HC Mountfield Miroslav Schön ale v této souvislosti odmítl, že by za jednáním společnosti byla snaha podpořit přímo nějaký další subjekt. „Objevil se zájemce o koupi většinového akciového podílu ve společnosti HC Mountfield. Dohodli jsme se proto, že nebudeme vypovídat dosavadní dohody, které má společnost uzavřeny, nic jiného za tím nehledejte," uvedl pro Českobudějovický deník Miroslav Schön.


O případném prodeji akcií má být podle Miroslava Schöna jasno do dvou týdnů. Vše co souvisí s extraligou, už se ale 
z HC Mountfield „přelilo" do nového subjektu HK Mountfield. Náměstek primátora Miroslava Joch však poukazuje na to, že se tím komplikuje situace kolem zimního stadionu. Město jej totiž chtělo pronajmout pro první hokejovou ligu společnosti CB Hokej 2013 kolem bývalého hráče Radka Bělohlava. Bez městského stadionu nedokáže CB Hokej 2013 podle Jocha hrát soutěž. A pokud město vypoví nájemní smlouvu jednostranně, musí čekat 12 měsíců.

Radek Bělohlav ale pro Deník včera konstatoval, že se jeho společnost nevzdává. „Vím o těch smlouvách, pochopitelně to budeme mít těžší, ale i tak pokračujeme," zdůraznil Radek Bělohlav.