Na téměř čtyřkilometrovém úseku je mimoúrovňová křižovatka a jedenáct mostních konstrukcí, přičemž most přes Kyselou vodu je se svými dvě stě metry nejdelším mostem stavby.

„Už letos v listopadu by mohl být zprovozněn čtyřpruh z Budějovic do Lišova a dálniční úsek, který jsme v úterý navštívili, bude hotov v listopadu 2017," uvedl hejtman Zimola. Práce pokračují i na dalších místech, takže už v roce 2021 by motoristé mohli úsek od Mezna až k Českým Budějovicím projet kompletně po dálnici. Hejtman dále dodal, že díky vyjednání výjimky z EIA posudku bude moci být už příští rok zahájeno výběrové řízení na dodavatele stavby obchvatu Českých Budějovic. Ten by mohl stavbu dokončit v horizontu následujících čtyř let.

Stavba úseku na trase Úsilné-Borek byla zahájena na jaře loňského roku a měla by stát téměř 870 milionů korun. Podle informací Zdeňka Nováka z vedení společnosti Eurovia byly zatím provedeny hrubé zemní práce, hotovy jsou nosné konstrukce většiny mostů, stejně jako násypy a na mnoha místech už se pokládá asfalt.