Vítězslav Jandák, jihočeský poslanec za ČSSD: „Nominace paní Němcové svědčí 
o absolutní vyprahlosti ODS. Tato politička byla volena do čela sněmovny na základě dohod, spontánně by ji nikdo nevolil. Je to velmi špatná předsedkyně sněmovny, nechová se objektivně, máme s ní děsivé zkušenosti. Pokud nezvládá vést poslance, nemůže stačit ani na práci premiérky."

Tomáš Jirsa, jihočeský senátor za ODS: „Je to všeobecně respektovaná politička, dlouholetá tvář ODS. Prezident Miloš Zeman je gentleman, a proto ji nedokáže odmítnout. Tato vláda už důležité zákony udělala, do voleb zbývá necelý rok a poslední tři měsíce se už všichni věnují volební kampani. Myslím si, že paní Němcovou by ostatní muži ve vládě respektovali."

Petr Braný, jihočeský poslanec za KSČM: „V politice je to tak, že někdy se vybere ten, který zbyl. Myslím si, že ji vzali jako někoho, kdo nejmíň vadí ODS i koaličním partnerům. Celou dobu se však pohybovala jen v zákonodárném sboru a nezastávala žádný ministerský post ani podobnou funkci. Jestli to ale přijme, je to zároveň i odvaha, protože to nemůže dopadnout dobře."

Pavel Eybert, jihočeský senátor za ODS: „Paní Němcová zvládla funkci předsedkyně Poslanecké sněmovny velmi dobře. Je to jedna z postav, která by mohla uspět u pana prezidenta. Domnívám se, že tato politička by rozumně vedla zemi po zbylý čas tohoto volebního období."