Konkrétně na šumavském Churáňově vznikl nový teplotní rekord platný pro 10. listopad. Nově tu stanice naměřila  14,4 °C, čímž bylo překonáno maximum 13,6 °C z roku 1992. Černá v Pošumaví vyrovnala hodnotou 15,0 °C rekord z roku 2008. Největší teplo se ale v pondělí projevilo v Pohoří na Šumavě, a to 17 °C. Ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku bylo jen o stupeň méně.

Příroda se v těchto dnech chová, jako by se ani neměla ukládat  k odpočinku. Na stromech stále visí spousta nespadaného listí. Lidé při procházkách objevují rozkvetlé kopretiny nebo sedmikrásky.

Milan Syrovátka, dlouholetý předseda zahrádkářům 
v Nových Hodějovicích u Českých Budějovic řekl, že kvetou a dozrávají stále plodící jahůdky odrůdy Rujana. „Jsou pěkně červené a k jídlu," usmál se zahrádkář. V hodějovickém zahrádkářském areálu chovají také včely. „Ty létají. Jakmile je kolem deseti stupňů, jsou venku," všiml si Milan Syrovátka.

Myslivci si z hodějovické moštárny každý rok slupky od jablek pro zvěř. „Říkali nám, že letos zvířata slupky moc nežerou, protože mají všude kolem sebe zeleného dost. Myslivci jim to svedou na hromady a až napadne sníh, zvířata si to ráda vyhrabou," míní Milan Syrovátka.

Také v úterý čekejme teplo 
s inverzním rázem počasí. Nejtepleji bude opět na horách, a to až 16 °C. Tam, kde zůstane zataženo, se vyšplhají teploty někam k 8 až 11 °C.