Její kolega zase ovládá akordeon a bubny a taktéž se věnuje zpěvu. Kapesní kapela Kapka vystupuje na nejrůznějších akcích a od toho se zároveň odvíjí její repertoár. „Myslím si, že správná kapela by měla doprovázet člověka při mnoha událostech v jeho životě, ať už to jsou křtiny, oslavy narozenin, svatby nebo i pohřby. Při všech těchto příležitostech my hrajeme a podle toho samozřejmě vybíráme konkrétní skladby," vysvětluje Petr Šimáček.

Převzaté písně jsou tedy rozmanitých žánrů. Kromě toho ale občas hudebníci 
z Kapky píšou i své vlastní skladby. Hudba bývá dílem Petra Šimáčka. „Nejsem ale aktivní skladatel, nemám potřebu vyprodukovat mnoho písniček. Spíš mě občas něco napadne, dám to dohromady a pak třeba ještě dlouho archivuji," vypráví.

Texty píše společně se svou kolegyní. „Někdy něco napadne Danu, někdy mě, potom se radíme, předěláváme. Texty vždycky mají vztah 
k něčemu v našem životě a je také důležité, aby se hodily 
k té hudbě," doplňuje Petr Šimáček. Občas také překládá texty zahraničních skladeb, které zatím ještě nemají českou verzi. V tom případě se snaží ponechat v textu původní význam.

Zhruba před dvěma lety se Kapesní kapela Kapka zařadila mezi tváře TV Šlágr. Pomohlo jim k tomu vystoupení na svatbě v Českých Budějovicích. „Přišel se tam podívat produkční ze Šlágru a asi jsme se mu líbili. Díky němu jsme se pak do televize dostali," vzpomíná Petr Šimáček. Pozitivní vliv toho, že se objevují na obrazovce, už podle jeho slov pocítili, stali se rozhodně známějšími.

Do jižních Čech se hudebníci snaží jezdit často, ale není to jednoduché. „Žijeme ve východních Čechách, 230 kilometrů daleko. Cesta navíc vede přes Vysočinu po silničkách s mnoha zatáčkami, kde se nedá jet moc rychle, takže nám trvá čtyři hodiny. Kvůli jedné hodině vystoupení tak třeba strávíme osm hodin v autě, ale stojí to za to," říká Dana Sokolová.

Kromě akcí se se svým kolegou pravidelně scházejí na zkouškách. Muzice oba věnují většinu času. „Máme 
i jiné aktivity, ale téhle se věnujeme nejraději. Je to krásné, když člověk může hudbou přispět ke zlepšení svého okolí a těšit ostatní. Bez muziky si neumíme představit den," doplňuje Petr Šimáček.

Přesto si najdou čas i na další velký koníček. „Rádi jezdíme na motorce a cestujeme. Byli jsme už mimo jiné na Špicberkách nebo v Africe. Vždy nás zajímá místní kultura a hudba," popisuje Petr Šimáček.