Mezi nimi třeba senátor Ladislav Faktor, který chce vyjádřit svůj postoj normálního občana. „Toho, který si nadevše váží svobody slova a není mu lhostejné dění na současné politické scéně,“ vysvětluje. Pokud by hledal politický důvod, nebylo by to kvůli podnikatelským aférám premiéra, ale kvůli vládě jako celku. „Celoživotně jsem totiž odpůrcem socialistů a komunistů. Ty ve vládě opravdu nechci,“ dodává. Doufá, že vše proběhne v klidu. Na řečníky je zvědavý, sám mezi nimi nebude. „Věřím, že to bude fajn akce, ale nedělejme z toho státní převrat. Ať chceme, nebo ne, opravdovou platnost budou mít až výsledky vyšetřování a následné volby,“ říká.

Stávající demonstrace považuje za velmi důležité pro udržení demokratických principů v naší zemi podle svých slov dramaturg Malého divadla Jiří Šesták. „Demonstrace se zúčastním, protože považuji za nepřijatelné, aby Andrej Babiš, který je spojen s tolika problémy, vrcholící velikým střetem zájmů, byl nadále českým premiérem ani členem vlády. Doufám, že členové hnutí ANO si i díky těmto demonstracím uvědomí, co jim mělo dojít už dávno, a najdou ve svých řadách jiného premiéra. Když ne už z úcty k naší demokracii, tak alespoň z pudu sebezáchovy,“ doufá.

Herečka Teresa Branna bude v době demonstrace pracovat na otáčivém hledišti v Českém Krumlově. „Byla jsem posledně v Praze na Václaváku a nikdy jsem tak hrdě českou hymnu nezpívala,“ vzpomíná a uvažuje: „Toto hnutí považuji za velmi důležité, ať - anebo právě přes to a proto - si o tom premiér či prezident myslí svoje. Chci, aby to tady bylo jinak, a volám po slušnosti, demokracii i po volbách a po pravdě.“ Kdyby její kolegyně Daniela Bambasová nebyla nemocná, stejně by musela být na otáčku. "Ale chtěla bych tam být a demonstraci podporuji, protože mě už dlouho vadí a trápí jak se lež stala normou a bezmoc ze sílícího papalášství mě vrací zpátky do minulosti, a to mě vede k přesvědčení, že je nutné se tomu postavit. Každému zlu je třeba se postavit. Ti, kteří si ohýbají zákony podle svého a dělají si z nich toaletní papír, musí vědět, že velká část společnosti to odmítá pasivně přijmout. Doufám, že nás bude stále víc a že se postupně tahle nemocná společnost uzdraví. Bude to dlouhá cesta, ale věřím na dobré konce," říká herečka.