V pátek a v sobotu se v Českých Budějovicích koná čtyřiadvacetihodinová akce s názvem MaRS Maraton s roztroušenou sklerózou jako součást celostátního projektu. Zájemci si mohou zacvičit pod vedením zkušených lektorů v Mateřském centru Máj v pátek od 18 do 21 h a v sobotu od 9 do 18 h. Připraven je i doprovodný program.

Českobudějovické gymnázium Česká se dnes (pátek) promění v otevřený prostor plný vědeckých pokusů, přednášek, workshopů a uměleckých vystoupení uskuteční se tu akce Noc mladých vědců a umělců. Konat se tu budou mj. fyzikální pokusy, zájemci se dozvědí více o geocachingu či životě v oceánských pouštích, v plánu jsou i autorská čtení nebo vystoupení divadelního kroužku. Začátek je v 18 h.

Sladká lýže aneb Jasankový biatlon závod na dřevěných lyžích se střelbou z praku začne v sobotu od 14 h v Hojné Vodě.

Již XXI. Jihočeská výstava psů se bude konat v sobotu v areálu budějovického výstaviště. Na oblastní výstavě se představí všechna plemena psů mimo německých ovčáků, zvláštní klubovou výstavu připravují pořadatelé pro teriéry. „Je přihlášeno 612 psů. Od miniaturních čivav až po irské vlkodavy nebo německé dogy," uvedla za organizátory Eva Volfová a doplnila, že akce je příležitostí k zajímavé podívané i pro ty, kteří psy nechovají. Registrace psů se uskuteční od 7.30 do 9 h, posuzování v kruzích bude od 9.15 do 14 h a následovat budou závěrečné soutěže, konec se předpokládá v 16 h. Součástí závěrečných soutěží bude i tanec se psem v podání několikanásobné mistryně ČR Lucie Smolíkové.

Z plesové nabídky

Na XXXII. reprezentačním svíčkovém plese, který pořádá ZO ČSŽ Trhové Sviny, se můžete pobavit dnes od 20 hodin do druhé hodiny ranní v sále KD v Trhových Svinech. Večerem bude provázet hudební skupina Relax, chybět nebude bohatá tombola. Vstupné je 170 Kč.

Ples českobudějovické Jednoty se odehraje v sobotu od 20 h ve společenském sále českobudějovického DK Metropol. O hudební doprovod se postarají Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče, Veselá muzika a skupina MP3, návštěvníci se mohou těšit na bohatou tombolu.

Dětský karneval připravili na sobotu v KD Neplachov. Od 14.30 h čekají na princezny, piráty, víly i kovboje a další masky písničky, soutěže, chybět nebude ani bohatá tombola. Všechny masky dostanou malou odměnu, vstupné pro dospělé je 20 Kč, ostatní mají vstup zdarma.

Na maškarním karnevalu se budou moci děti vydovádět v neděli od 15 h v KD v Lišově. Organizátoři přichystali zábavný program nejen pro děti, ale i pro rodiče. Program obsahuje také soutěž o nejkrásnější masku a jako třešnička na dortu je přichystána korunovace princezny.

Víly, princové a další pohádkové bytosti budou mít dostaveníčko v sobotu od 14 h na dětském maškarním reji v České Lhotě nedaleko Dívčic.

Harmonikáři budou hrát v sobotu od 13 h v hasičárně v Homolích na jubilejním 20. setkání. Vstupné je 50 Kč.