Kaliště
Poslední letošní přírodovědnou vycházku s názvem Kroužkování v polích u Kaliště pořádá ekologické sdružení Calla. Sezonu tradičně zakončí s ornitologem Petrem Veselým. Vycházka se koná v sobotu, sraz je na zastávce budějovické městské hromadné dopravy Kaliště v 9.30 h.

Borek
Na střelnici Borek u Českých Budějovice se v sobotu koná 6. ročník soutěže Budějická diabolka. Soutěž jednotlivců ve střelbě ze vzduchové pušky na 30 ran vleže je otevřena pro všechny zájemce. Koná se v kategoriích do 12 a 14 let a příchozí do 14 let, zúčastnit se mohou i nečlenové střeleckého svazu. Prezence do 9 h, přihlášky telefonicky: Petr Voldán mobil: 724 032 460, e-mail: jihocesky@shooting.cz.

Žumberk
Podzimní výstavu chryzantém bude po oba víkendové dny vždy od 9 do 16 h hostit tvrz Žumberk. Vedle váz se záplavou pestrobarevných květů se můžete těšit také na další exponáty ovoce a zeleniny nebo na ukázky suché vazby. Zájemci budou mít i možnost nechat si poradit od zkušených pěstitelů.

Petříkov
Sobotní odpoledne v Petříkově bude patřit malým i velkým milovníkům podzimních radovánek. Od 14 h se tady uskuteční drakiáda. Připraveno bude navíc i něco k zakousnutí.

České Budějovice
Výstavu okrasného ptactva můžete o víkendu zhlédnout v pavilonu D5 na budějovickém výstavišti. Pořádá ji místní organizace Českého svazu chovatelů specializovaná na exotické ptactvo. Obdivovat můžete široké spektrum druhů z celého světa, chybět nebudou ani raritní exempláře či expozice bodovaných výstavních andulek. V sobotu bude otevřeno od 8 do 18 h, v neděli od 8 do 15 h.

Hluboká nad Vltavou
Golfová drakiáda se bude konat v sobotu od pravého poledne v Golfovém klubu v Hluboké nad Vltavou. Návštěvníky čeká mj. výuka golfu, malování a tvoření draků, ukázka atypických a akrobatických draků, běh s draky a budou se i opékat špekáčky.

Borovanský mlýn
Již V. ročník Jitrnicobraní odstartuje v sobotu v 10 h v Borovanském mlýně. V programu je Pohádkové divadlo tety Terezy, dílnička pro děti, ochutnat, koupit a hlavně připravit budete moci poctivou jitrnici, zájemci se mohou dokonce přihlásit do soutěže o tu nejlepší jitrnici.

České Budějovice
Jistotu, že si vaše děti hrají s nezávadnými hračkami, můžete mít, když je přinesete v sobotu do domu v budějovické Riegrově ul. č. 51. Od 9 do 11 a od 13 do 15 h tu bude k dispozici rentgenový spektrometr, jehož pomocí odborníci na počkání a zdarma prověří, zda vaše hračky neobsahují nebezpečné PVC nebo těžké kovy, případně i poradí, jak vybrat správnou hračku.