Sedíme na zahrádce jejich statku v Pracejovicích a já před sebou vidím dva lidi, které svedl osud dohromady trochu podivným, ale přesto hezkým způsobem. A na první pohled je vidět, že jsou šťastní, i když berou sled událostí se střízlivým a věcným nadhledem. Je to dva roky, co se díky reality show FTV Prima Farmář hledá ženu znají. „Martina je úžasná holka a já jsem šťastný, že nám to vyšlo. I když jsem nešel do televize jenom s tím, že hledám holku," směje se Jeník. Už v reality show měl pověst pohodáře a smíška a je úžasné vidět, že se nic nezměnilo.

Také na Martině je dobře vidět změna. K lepšímu – je vyrovnaná, usměvavá a plánuje. A to i přesto, že ještě nyní ji dohánějí stíny z nedávných let. „Přistěhovala jsem se k Jeníkovi loni v září 
a mám tady svůj domov. Cítím to tak a věřím, že se nemýlím. Honza je skvělý kluk, i když někdy bych se z něj zbláznila. Ale to k tomu přece patří," říká žena, která už byla jednou vdaná a má dvě děti.

Zásah ženské ruky je na statku u Beranů velmi dobře vidět. Nasnadě je tedy otázka, zda přijde svatba. „Je v plánu," zubí se Jeník a Martina souhlasně přikyvuje. „Teď řešíme bydlení, přestavujeme vnitřek a do toho nekonečná práce kolem hospodaření. Ale kdo ví, třeba se vezmeme ještě letos," dodává Martina.

Povídáme si ještě nějakou chvilku o všem možném,. Cením si toho, protože čas farmáře v sezoně je velmi cenný. Ale nejen proto – ještě rok po rozhodnutí, která ze tří dívek (Johanka, Jana a Martina – poz. autora) bude v Pracejovicích farmářkou, je provází popularita. A i když oba už touží po klidu bez zájmu veřejnosti, mají srdce na dlani.

Když odjíždím, ještě si 
v hlavě přehrávám těch několik desítek minut s Honzou a Martinou. A říkám si, že jestli si někdo zaslouží alespoň kousek štěstí, jsou to právě oni dva.