Rychlobruslení se začal věnovat v podstatě náhodou teprve před necelými dvěma roky. „Od malička jsem hrál hokej. Ale loni v lednu jsem se na doporučení trenéra zúčastnil Olympiády dětí a mládeže České republiky jako rychlobruslař. Tam jsem dostal nabídku od trenéra rychlobruslařů, jestli bych nechtěl začít trénovat a začátkem léta už jsem se dostal k trenéru Petru Novákovi a Martině Sáblíkové a začal jsem s nimi jezdit pravidelně," popsal své začátky na dlouhých nožích Jakub Kopřiva.

V současné době nadějný Jindřichohradečák pravidelně jezdí závody světového poháru juniorů a úspěchy zaznamenal i na nejednom mezinárodním závodě. Vyhrál mimo jiné na závodech pro juniorské olympioniky v Polsku. Nyní je právě v této zemi na soustředění a zúčastní se také závodů Tatra Cup, které jsou po světovém poháru další velmi prestižní soutěží. „Chci se tam umístit co nejlépe. Loni jsem na podobných závodech vyhrál," přeje si.

V lednu Jakuba Kopřivu čeká další závod světového poháru. Chtěl by se také dostat na Zimní olympijské hry mládeže, které se odehrají v příštím roce v norském Lillehammeru. Zda pojede také na mistrovství světa juniorů, zatím neví. „Je to v Číně, takže to ještě zvažujeme. Záleží, jestli na to budou prostředky," nadnesla Jakubova maminka Iveta Kopřivová a narazila tak na jedno z největších úskalí, jaké rychlobruslení celé rodině přináší.

„Je to finančně hodně náročné, proto jsme za tuhle pomoc moc rádi a děkujeme za ni. Věcí, které je potřeba pořídit, je víc. Nejspíš peníze využijeme na zakoupení věcí na letní přípravu, tedy in-line bruslí nebo speciálních treter na kolo. Oboje se pohybuje cenově kolem deseti tisíc," vypověděla.