Vztah k hudbě Jana Chládková částečně podědila, její  otec zpíval ve vojenském sboru a strýc hrál na několik nástrojů, ale ze začátku ji hned nenapadlo, že by se zpěvu mohla víc věnovat. „Když mi bylo patnáct let, spolužáci mě přihlásili do soutěže. Jmenovalo se to Mladá píseň Jihlava a já tam postupně vyhrávala jednotlivá kola, až jsem se dostala do finále. Tam mě začal zpěv lákat, i když předtím jsem chtěla být spíš zvěrolékařkou," vypráví.

Nakonec si vybrala obor hudební výchova na pedagogické fakultě a během studií zpívala s velkým tanečním orchestrem nebo ve vojenském uměleckém souboru. Po škole dostala zajímavou nabídku od Milana Suchého, který dnes se svou manželkou Adélou také patří mezi tváře TV Šlágr. „S kapelou sháněl zpěvačku, aby mohl vyjet do zahraničí. To byl rok 1990 nebo 91. Sbalili jsme se 
a  dva roky jezdili po Norsku, Švýcarsku, Německu," říká Jana Chládková.

Po návratu začala vystupovat s Daliborem Jandou a později s Karlem Černochem.  Vždy ale vedle zpěvu zvládala ještě další činnosti. „Vedla jsem agenturu, dělala zpravodajství na jedné soukromé stanici a asi posledních osm let jsem zaměstnaná v Českém rozhlase," vyjmenovává.

Jejím žánrem se stalo country. „Když jsem byla v Norsku, tak mi tam jeden Skot říkal, že se na něj hodím. Mně se to nejdřív moc nezdálo, přece jenom jsem poslouchala něco úplně jiného, ale začala jsem se o country zajímat a nakonec u něj opravdu zůstala. Dovršila to moje spolupráce s Karlem Černochem, on miloval americké i české country a já jsem se od něj hodně naučila," dodává.

Dnes se Jana Chládková věnuje hudbě na TV Šlágr. Majitele, manžele Peterkovy, zná totiž dlouhá léta, v jejich nakladatelství vydala desku, a když startovalo vysílání televize, zapojila se. Zároveň má v rozhlase s Yvonne Přenosilovou pořad Dvě na jednoho. „Společně tam zpíváme a mezi tím zpovídáme nějakého hosta, většinou muže. Televize s rozhlasem se u mě pěkně propojuje. Lidé mi volají do rozhlasu a říkají, že teď už konečně ví, jak vypadám, protože mě viděli na Šlágru," popisuje.

Stále zpívá písně žánru, který sama označuje jako pop country. Skladby jsou původní. Pro Janu Chládkovou je píše například Pavel Krejča a řada dalších autorů. „Většině interpretů dneska chybí písničky, ale já mám ten luxus, že pro mě lidé chtějí psát. Moc mě to těší a své autory si hýčkám. Se skladbami jsem spokojená, 
i když občas do toho kecám. Pravda ale je, že některé autory znám už spoustu let, takže když něco napíšou, je to jako bych to napsala sama," komentuje Jana Chládková.

Ačkoli žije v Praze, dobře zná jižní Čechy. Jezdila sem 
v mládí na čundry a teď se mimo jiné účastní koncertů, které tu pořádá TV Šlágr. „Nádherná byla akce na zámku Hluboká, tam vládla krásná atmosféra. Moc se mi také líbil koncert v Českém Krumlově u vody," vzpomíná Jana Chládková.

Ve volném čase ráda cestuje, především je ale velkou milovnicí zvířat. „Sice jsem se nestala veterinářkou, ale do zvířat jsem pořád fanatik. Podporuji jeden útulek, mám psa, labradorku Aidu, a časem bych si chtěla pořídit zvířat mnohem víc," říká.

A jakou hudbu sama poslouchá? Říká, že tu dobrou. „Nemám ráda členění na žánry. Poslechnu si to, co je kvalitní. Hudba mého mládí byla ale ABBA, Smokie, Queen, z českých pak Marie Rottrová a Hana Hegerová. To jsou dodnes srdcovky," uzavírá Jana Chládková.