EurovolbyV Česku se uskuteční 23. a 24. 5. Češi budou volit 21 svých poslanců, celkem v parlamentu po volbách zasedne 751 Evropanů.

Ministerstvo vnitra má na rozhodnutí o registraci či vyřazení kandidátů z již podaných kandidátních listin sice čas až do soboty 5. dubna, už teď je ale více než pravděpodobné, že například barvy ODS nebude ve volbách do Evropského parlamentu hájit
ani  jeden Jihočech.

Lépe na tom nejsou ani další velké strany. Například ČSSD nominovala Jihočecha Jana Gregora až na patnácté, tedy nejspíš nevolitelné místo kandidátky.
Nejvýše z Jihočechů je na jedenácti sledovaných kandidátních listinách Marie Paukejová za Českou Suverenitu. Na listině jí patří třetí příčka.

Poměrně vysoko je na kandidátce KSČM pětadvacetiletá Pavla Šlahúnková z Trhových Svinů. Studentce sociologie na vídeňské univerzitě náleží šesté místo. Nabídku, aby kandidovala, považuje za velkou výzvu. „Zodpovědnosti se ale nebojím. Protože studuji sociologii, chtěla bych se věnovat hlavně otázkám sociálním 
a také zahraniční politice."

Nově zvolení poslanci budou zájmy Evropanů hájit v letech 2014 až 2019.

Zájem o eurovolbyV roce 2004 dosáhla průměrná celorepubliková účast při volbách do Evropského parlamentu hodnoty 28,32 %. V Jihočeském kraji přišlo k volbám 27,29 % voličů. Nejnižší účast byla v Ústeckém kraji (23,11 %).

V roce 2009 přišlo k volbám do Evropského parlamentu 
28,22 % Čechů s právem volit. 
V Jihočeském kraji využilo svého volebního práva 27,69 % občanů. Nejméně lidí přišlo volit 
v Karlovarském kraji (21,75 %).