„Potkávala jsem se s Pavlem Bobkem na koncertech. Asi třikrát jsem s ním dělala rozhovor," říká například publicistka Hanka Hosnedlová
z Českých Budějovic. „Byl vždycky velice vstřícný a mluvilo se s ním velice dobře. Byl otevřený a přímý. Nesnažil se dělat lepším, což mají někdy hvězdy ve zvyku, ale on ne," zdůrazňuje Hanka Hosnedlová. Připomíná, že s Pavlem Bobkem zpívala například i Pavlína Jíšová a za nejoblíbenější píseň od zesnulého zpěváka považuje pro sebe Nedělní ráno. „Je to písnička, která opravdu semele duši na prášek," říká Hanka Hosnedlová.

Podobně vzpomíná na Pavla Bobka hudební producent Aleš Trdla z Českých Budějovic. „Je mi líto, že odešla další velká osobnost naší populární hudební scény. Ač se to možná někomu nezdá, ovlivnil na dlouhá léta tuto oblast, zejména vyplnil prostor tak zvaného country popu u nás. Pavel Bobek měl svoje charisma a vždy se obklopil schopnými lidmi, kteří mu vybírali písničky mnohdy opravdu na míru, doplněné především skvělými texty," říká Aleš Trdla a připojuje, že na textech se podíleli zejména Vladimír Poštulka a Michael Žantovský, kteří vlastně díky Pavlu Bobkovi přinesli řadu velkých amerických šlágrů našemu publiku.

O zpěvákovi Aleš Trdla dodává, že měl rád country i rokenrol a patřil mezi interprety, kteří zpívali i bravurní angličtinou. „To u jiných umělců chybí," míní Aleš Trdla.

„Mnoho hitů Pavla Bobka, například Veď mne dál, cesto má, zlidovělo a zpívají se dodnes na různých setkáních napříč věkovými skupinami. Měl jsem tu možnost s ním jako promotér a producent i řadu let spolupracovat a setkávat se s ním osobně. Většina koncertů tady v jižních Čechách vždy patřila mezi nejnavštěvovanější a lidé ho měli opravdu rádi," zdůrazňuje Aleš Trdla při vzpomínce na Pavla Bobka.