Nečekaná návštěva na Prachaticko mířila z hraničního přechodu ve Strážném. To už tam ale na dva z členů klubu čekala parta motorkářů z Prahy. „Na čáře bylo víc policistů než motorek. Zkontrolovali doklady a dali jim dýchnout,“ smáli se čeští bikeři z Prahy.

To už ale Maxim a Roman sundavali helmy a vítali se s dalšími fanoušky silných strojů, kteří do Vitějovic dorazili z Prahy, Chomutova či Karlových Varů i Prachatic.
Katolický kněz Jan Sládek ve Vitějovicích.
Jedním z těch, kteří netrpělivě očekávali příjezd zástupců ruského klubu Noční vlci byl také katolický kněz Jan Sládek, který se narodil v Netolicích. Gymnázium vystudoval v Prachaticích. Po roce osmdesát devět studia dokončil v Itálii, přesněji v Římě. 
V současné době Jan Sládek působí v Lomnici nad Popelkou a okolí. Také tam se narodila jeho záliba k motorkám. Na vitějovickou křižovatku přijel, jak jinak než na motorce italské značky Moto Guzzi.

Jízda Nočních vlků je podle faráře Jana Sládka výraz svobodného pohybu lidí. „Ta šaškárna, která kolem toho je, mi přijde hodně zbytečná, vždyť oni přece nejedou poprvé. Ale pravda je, že poprvé je to s takovými emocemi,“ zhodnotil pro Prachatický deník Jan Sládek jízdu Nočních vlků.

Katolický kněz Jan Sládek ve Vitějovicích. Setkání s ruskými motorkáři pro něj bylo včera první. Tíhne k Itálii. Tam má kamarády v italských klubech a je to země, kde se domluví. 
To, zda jde o akci politickou, hodnotit nechtěl. „Vždycky se na takovou akci napojí lidé, kteří chtějí sbírat politické body,“ dodal. Motorkáři jsou velká skupina lidí, kteří se často názorově odlišují. Většina z nich se shodne na tom, že svobodný pohyb by měl být. „Ale i od motorkářů, kteří rádi jezdí po Evropě a světě, jsem slyšel, že tihle motorkáři by tady neměli být, a to je podle mého názoru smutné,“ myslí si katolický farář. Dobře vzpomíná na to, jak se ve škole učili o osvobození Čech. „Kromě toho, že nám tvrdili, že ani Plzeň neosvobodila americká armáda, ale byli to Rusové. Říkali, že americké uniformy měli, protože neměli dostatek čistých ruských,“ směje se. A vzpomíná, že mu tehdy maminka odvětila, proč se paní učitelky nezeptal, jak je možné, že někteří ti Rusové měli tmavou pleť a mluvili anglicky. „Dodnes se tomu musím smát,“ vrátil se do mladých let v Netolicích. Včera se k vitějovické křižovatce vrátil rád. Chtěl být
u setkání Nočních vlků s bikery z Čech a být součástí jejich svobodné jízdy.