Bez práce nejsou koláče, ale ani na chleba. V březnu bylo oproti únoru v kraji méně nezaměstnaných. Nejvýrazněji poklesla nezaměstnanost o 0,6 procentního bodu v okresech Jindřichův Hradec, Strakonice a Tábor. Nejvyšší podíl nezaměstnaných v kraji byl evidován na Českokrumlovsku, a to 4,8 procenta. Naopak nejnižší na Jindřichohradecku – 2,2 procenta.

Jaké zaměstnance firmy hledají? V krajském městě je dle úřadu práce zapotřebí 452 řidičů nákladních vozů, autobusů a tramvají, 384 montážních dělníků výrobků a zařízení, zaměstnavatelům chybělo 172 kovářů, nástrojařů i 137 řemeslníků a kvalifikovaných pracovníků hlavní stavební výroby, 110 slévačů, svářečů či 107 mechaniků a opravářů strojů a zařízení (kromě elektrických). Nedostávalo se také pomocných pracovníků ve výrobě, kuchařů a pomocných kuchařů.

Volná místa byla k obsluze zařízení na zpracování a povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů i v oblasti ochrany a ostrahy. Poptávka je po zednících, seřizovačích a obsluze obráběcích strojů, automechanicích, číšnících a servírkách, elektrikářích, uklízečkách, frézařích, brusičích a prodavačích.