První kabelku se značkou Walter Valentino nám do charitativního projektu věnovala Ing. Martina Jiřičková Žočková (na snímku). „Červenou kabelku jsem si vždy přála. Tuto jsem si koupila za první vydělané peníze z mého podnikání. Protože mi řadu let nosila štěstí, věřím, že díky Deníku přinese štěstí i někomu dalšímu," řekla našemu Deníku úspěšná podnikatelka 
z Litvínovic.

I kabelka od vás pomůže nadaným dětemVážené čtenářky,
obracíme se na Vás s netradiční prosbou. Náš Deník spojuje síly s těmi, kteří chtějí pomoci talentovaným dětem. Bohužel mnohdy jejich zdravotní hendikep nebo sociální zázemí neumožňuje další rozvoj talentu. A tak často z rodinného rozpočtu dochází ke škrtům tam, odkud by mohlo talentované dítě brát pro sebe a dokázat svému okolí, v čem je jeho síla a přednost.

Máme v redakci příběhy dětí, které ztratily své rodiče, vychovávají je prarodiče, ale na zápisné do kroužků nejsou už peníze. Jiný talentovaný chlapec by potřeboval finanční výpomoc na nákup tanečního úboru, aby mohl pokračovat v tanečním souboru a zúčastňovat se vystoupení. Básnířka se zdravotním postižením potřebuje nový notebook, aby mohla pokračovat v psaní. Má za sebou již první vydanou sbírku. Víme o nadějné houslistce a dalších dětech, kterým by moc pomohla pro jiné zanedbatelná částka.

A o co se snažíme? Chceme posbírat velké množství dámských kabelek, které mnohdy zůstávají ve skříních nepoužity více let a přitom by mohly jiným udělat radost. A až dáme dohromady opravdu hodně kabelek, prodáme je a výtěžek prostřednictvím Městské charity České Budějovice cíleně poskytneme tam, kde jsou k rozvoji dětského talentu třeba.

Na propagaci Kabelkového veletrhu Deníku spolupracujeme s Jihočeskou televizí, Českým rozhlasem České Budějovice, Jihočeskou hospodářskou komorou, Jihočeským krajem, jehož hejtman převzal nad projektem osobní záštitu.

Pokud máte doma Vy sama nebo Vaše známé, přítelkyně, spolupracovnice kabelky, které by mohly pomoci, přineste je k nám do našich redakcí. Můžete je také nejprve shromáždit na svém pracovišti, kolegové z redakce si pro kabelky přijedou a o sbírce konané u Vás moc rádi napíšeme. Chceme zapojit do Kabelkového veletrhu Deníku co nejvíce žen a dívek z jihu Čech, abychom mohli uspokojit potřeby co nejvíce talentovaných dětí.  Děkujeme.

Alena Pancerová,
šéfredaktorka