Zpívání a hra na housle. To jsou dva koníčky, které má Alžběta Fuxová z Mříče nedaleko Křemže nejradši. Se zpěvem začala dnes dvanáctiletá Bětka před sedmi lety v českokrumlovském sboru Medvíďata, s hraním na housle to bylo na trochu delší lokte.

„Já jsem nejdříve hrála na flétnu, ale po třech letech už se mi nechtělo pokračovat,“ vyprávěla studentka Gymnázia v Českém Krumlově, jak se dostala k houslím. Ty si vybrala i přesto, že oba její bráchové hrají na kytaru. „Mně se jednoduše líbily,“ dodala dívka, která má ráda Vivaldiho. Ta má v současné době housle půjčené ze ZUŠ v Českém Krumlově. Získané peníze tak půjdou na koupi houslí vlastních.

„Paní učitelka už má nějaké vyhlídnuté, tak třeba je najdu pod stromečkem,“ dodala. A co že je ve hře na housle nejtěžší? „Docela těžké jsou některé hmaty nebo polohy,“ svěřila se Bětka. Ta by do budoucna ráda pokračovala ve hře na housle na konzervatoři.
Teď ji ale brzo čeká koncert s pěveckým sborem. Konat se bude 15. prosince v Zámecké jízdárně v Českém Krumlově, a to se Spirituálem Kvintet.