Pomohla tomu i stránka na sociální síti facebook, díky které se o druhém ročníku projektu, jehož cílem je pomoci talentovaným dětem, dozvěděla i Aneta Franková z Karlovarského kraje. „Kabelky jsem posbírala společně s mojí maminkou," prozradila nám. Do redakce Českobudějovického deníku tak tento týden dorazil balík plný kabelek. "Do Českých Budějovic jsem poprvé zavítala kvůli studiu na vysoké škole a strávila zde několik let svého života. Město se mi líbí, je tu hodně zajímavých míst k vidění a rozhodně má co nabídnout lidem všech věkových kategorií," doplnila Aneta Franková.

Jen v českobudějovické redakci Deníku už se nashromáždilo 339 kabelek, 213 kravat a 180 šátků, další módní doplňky nosíte i na ostatní sběrná místa. Pozadu ale nejsou ani v ostatních okresech, a tak bude 2. září v budějovickém IGY Centru opravdu z čeho vybírat.

Právě zde se totiž znovu uskuteční prodej všech nasbíraných módních doplňků. „Loni to bylo skvělé. Sice jsem na veletrh dorazila až odpoledne, ale i tak byla nabídka ještě bohatá," vzpomíná na loňský ročník i Martina Křížová z Českých Budějovic. „Letos se tam zkusím vypravit už ráno. Těším se na to, že si vyberu nějaké pěkné šátky," těší se studentka brněnské univerzity.

Kde sbíráme na ČeskobudějovickuSběrná místa jsou v inzertní kanceláři v přízemí vydavatelského domu Deníku na budějovickém náměstí Přemysla Otakara II., v recepci Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů, u infostánku IGY Centra na Pražské třídě, na rektorátu Jihočeské univerzity v českobudějovické Branišovské ulici a také v Městském domě kultury Sokolovna v Týně nad Vltavou.
Sledovat nás můžete i prostřednictvím sociální sítě facebook. Zde si nás lze vyhledat pod heslem Kabelkový veletrh České Budějovice.