„Nechtělo se mi hledat noty, tak jsem poprosil Andonise Civopulose, což je fenomenální kytarista, jestli by nám nepomohl. A on řekl, že s námi rovnou vystoupí," vypráví.

Tak vzniklo trio, které mělo hned na oné první akci obrovský úspěch. „Lidé za námi chodili a ptali se, jak se jmenujeme a kolik stojíme. A my nevěděli ani jedno. Hned jsme získali pět dalších angažmá a pak se to vyvinulo, že jsme připravili další písničky a dali si název Legendy se vrací. To sice není gramaticky správně, mělo by tam být slovo vracejí, ale při skandování na koncertech se lépe vyslovuje ten kratší tvar," vysvětluje Petr Šiška.

Kapela hraje legendární songy v akustických úpravách. Na repertoáru jich má už 450. Vybírá z nich pak vždy podle konkrétní akce a přání pořadatelů, vystupuje totiž na svatbách, oslavách i velkých festivalech. „Hrajeme rockové skladby z období od šedesátých do devadesátých let. Máme tedy v repertoáru Stairway to Heaven, Highway to Hell, Sweet Home Alabama i skladby od Bon Jovi a Offspring. Také jsme z recese předělali Abbu," dodává Petr Šiška. Věnují se i českým písničkám, které sice z rádií moc často nezní, ale lidé je znají.

Všechny skladby hrají ve vlastním akustickém aranžmá. Z původní verze přebírají kostru, ale nechtějí ji zcela napodobit, jako to dělají revivalové kapely. „U nás je velká síla, že všichni zpíváme, takže vystoupení stavíme hodně na zpěvech, což je dnes celkem výjimka," říká Petr Šiška. Občas ale podle něj kapela samozřejmě narazí i na písničku, kterou by sice chtěla hrát, ale s akustickými kytarami to nejde.

V posledních letech skupina zařazuje na repertoár také  vlastní skladby. Před nedávnem točila i čistě autorské album, které brzy vyjde. „Budou tam skladby ve stylu šedesátých a sedmdesátých let. Tohle retro totiž funguje. Lidé všech věkových kategorií si chtějí zatancovat a mám pocit, že dnes chybí melodie," komentuje Petr Šiška.

Účinkování v televizi Šlágr podle jeho slov kapele také velmi pomohlo. Publikum se tak rozšířilo o střední a starší generaci. „Poznali, že i interpreti, kteří vypadají trochu jinak než ostatní na Šlágru, mohou hrát písničky blízké jejich srdci. Kdyby mi před pěti lety někdo řekl, že budeme bavit generaci mojí maminky, nevěřil bych mu. Teď  mě to ale moc těší," říká.

On sám navíc moderuje. „Když mě Karel Peterka před dvěma lety oslovil, abych mu moderoval pořad, netušil jsem, do čeho jdu. Šlágr je obrovský fenomén, uvádím teď i velké akce, koncerty a na všechny chodí tisíce lidí. Má to neskutečnou atmosféru, trvá to několik hodin a pro mě jako moderátora je to velká škola," dodává Petr Šiška.

Ten se zároveň ještě věnuje produkování desek a psaní textů. Je autorem například slov k hitům Ještě že tě lásko mám, To tehdy padal déšť nebo Já si broukám. Říká, že vše spojené s hudbou a moderováním jej zkrátka stále baví.