Složení kapely se během let měnilo. Na počátku tvořili Progres jen dva hudebníci, později tři a nyní jsou v sestavě už čtyři muži. „Obměňovali se samozřejmě také samotní lidé. Momentálně je s námi náš nejmladší člen teprve čtyři měsíce," doplňuje Karol Halan.

Hudební žánr, jemuž se skupina věnuje, označuje jako konzumní muziku. „Lidé si myslí, že na Šlágru se hrají jenom lidovky, ale tak to není. My jsme na nich samozřejmě vyrůstali, je to náš základ, ale teď vystupujeme na akcích s konzumní hudbou. Do té spadá od každého žánru něco," vysvětluje.

Převážnou většinu repertoáru tvoří v současné době už vlastní skladby. Ty píše právě Karol Halan a říká, že 
s tím nemá žádný problém. Sám složí melodii a poté k ní napíše text. Písničky jsou podle jeho slov o životě a pěkných ženách. Občas Progres zahraje posluchačům i lidovky nebo skladby od jiných interpretů, které kapelu zaujmou. „Většinou si je ale nějak upravíme a předvedeme je v našem podání," dodává Karol Halan.

Kapela vystupuje na zábavách, plesech, soukromých akcích. Hudebníci rádi přijedou na pozvání kamkoli na Slovensku nebo v Čechách. Podle Karola Halana je zároveň důležité, aby všichni členové měli jednotný vzhled a skupina při vystoupení dobře vypadala. Hrají tedy vždy ve stejných tričkách nebo košilích, na nichž je vyšitý název kapely.

Na televizi Šlágr působí Progres od jejího počátku. „Už dříve jsme měli spolupráci s vydavatelstvím Česká muzika, takže o nás pan Peterka věděl a pro televizi nás oslovil," vzpomíná Karol Halan. Vystupování na obrazovce podle jeho názoru kapele pomohlo v tom, že o nich nyní ví více lidí než dříve 
a dostávají pozvánky i tam, kam předtím nejezdili.

Nezřídka někdo členy kapely pozná dokonce i na ulici. „To se nám stává docela často. Jsme třeba na nákupu 
v supermarketu a najednou někdo odhodí košík a běží za námi," směje se Igor Dzina.

Všichni hudebníci pocházejí z okolí slovenského města Prievidza. Od jižních Čech je tak dělí více než 400 kilometrů. Jezdí sem minimálně jednou za půl roku, ale pokud je to potřeba, snaží se v sídle televize Šlágr objevit častěji.

Jihočeský kraj přitom překvapivě velmi dobře znají. „Byli jsme společně s Karolem na vojně v Táboře. Zároveň máme vzpomínky na České Budějovice, prochodili jsme Šumavu, známe Český Krumlov i Boletice," vyjmenovává Igor Dzina.

Kapela Progres natočila již řadu alb. Momentálně chystá další. „Budou na něm jenom samé autorské písně. Těch se v poslední době snažíme držet," uzavírá Karol Halan.