Pěkně dlouhý je seznam všech úspěchů, kterých dosáhla Tereza Kahudová ve hře na klavír. Přitom z ní mohla být klidně houslistka. Původně totiž hrála Tereza na housle, s hrou na klavír začala až v šesti letech, tedy o dva roky později.

„Ke klavíru jsem se dostala přes moji tetu, ta také hrála nejdříve na housle a pak na klavír a já to měla stejně,“ vypráví sedmnáctiletá Budějčanda. Ta dnes hru na klavír studuje jako hlavní obor na českobudějovické konzervatoři, kam přišla z Biskupského gymnázia. „Do budoucna bych šla ráda na AMU, ale uvidíme,“ prozrazuje Tereza své plány.

Ta vedle hraní na klavír také chodí na balet. „Nejvíce času ale věnuji klavíru,“ říká studentka s tím, že denně cvičí několik hodin.

Úsilí se jí ale vyplácí. Při letošním ročníku soutěže Mládí a Bohuslava Martinů, jež se v květnu uskutečnilo v Poličce, obsadila první místo, na Mezinárodní interpretační soutěži Pro Bohemia konané v Ostravě se umístila na třetím místě.
Na otázku, co hraje raději, jestli klasiku či moderní písně, odpovídá: „Na konzervatoři se hraje spíše klasika, když mám ale čas, tak si zahraji i moderní písničku.“