V propagaci mluví o „nejspíš nejbláznivějších koblihách“ a u fotografie produktů zdůrazňuje, že nejde o žert, píší OÖN. Je na ní jedna kobliha s tlustým plátkem sekané a druhá s dokřupava smaženým kuřecím řízkem. Mezi půlkami pečiva posypanými cukrem a vloženým masem „vykukuje“ meruňková marmeláda. Jeden kus má stát 2,50 eura. Na facebooku firmy je to jedna z nejzdařilejších kampaní měsíce s více než 10 000 komentáři. Až nečekaně mnoho uživatelů produkt vyzkoušelo a k jeho kulinářské stránce se vyjádřilo pozitivně.

Bild: (privat/rela)

Masér „sáhl“ vedle

Začátkem minulého roku vyhrál vídeňský důchodce v lottu přes 280 000 eur. Tiket ale neuchovával moc dobře – 48letý fyzioterapeut, který výherce a manželku léta docházel masírovat k nim domů, doklad našel, schoval jej a chtěl jej uplatnit, píší OÖN. Jak k němu přišel, nebylo zjištěno, ale obžaloba vychází z toho, že sebral majiteli celou peněženku, ve které tiket byl. Obviněný ale tvrdí, že tiket našel před domem penzisty. Ten nemohl vyloučit, že mu portmonka opravdu před domem vypadla z bundy.

Masér chtěl každopádně výhru vybrat. Protože byl v privátním konkurzu, obával se, že by částka mohla připadnout na uspokojení jeho věřitelů. Kontaktoval tedy přítele, uvedl, že je výhercem a požádal ho o jeho data. Pak se jeho jménem obrátil na Rakouské loterie. Nepočítal ale s tím, že manželka pravého výherce si z opatrnosti pořídila kopii tiketu a tu už loterijní správě předložila. Kromě toho ztrátu originálu ohlásila policii. Protože mohla uvést i to, v jaké trafice manžel tiket podal, byla výhra vyplacena jemu, píše linecký list.

Masér se u soudu přiznal a řekl, že lituje. Tvrdil, že zpočátku nevěděl, o jakou sumu jde, myslel prý, že to bude tak něco přes tisícovku. Senát dosud netrestanému obviněnému uložil za pokus těžkého podvodu dvanáct měsíců podmíněně, když za vysloveně polehčující okolnost označil „obzvlášť lákavou příležitost“. Rozsudek už je pravomocný. Šťastný výherce už má jiného maséra, končí list.

Akční den na Javoru

Část účastníků srazu.Zdroj: Deník/repro PNP

V rámci kampaně „Samozřejmě na túře“ Německého alpského spolku, která se koná už pět let ve více alpských regionech Bavorska, byla akce opět na Javoru. Letos poprvé se jí zúčastnily i regiony Třístoličníku a ze zahraničí. Byli tu zástupci Národního parku Šumava, horských služeb, obcí Neureichenau, Schwarzenberg a Haidmühle, kláštera Schlägl a další. Vytvořili informační týmy, které se rozešly po území Třístoličníku, přes Trojzemí až na Plešné jezero, a na trase vedli rozhovory se 450 turisty, z velké části s běžkaři a chodci se sněžnicemi. „To jsou skupiny sportovců, na které s našimi informacemi zvlášť cílíme,“ říká v PNP strážce Bavorského parku Marco Müller. 90 procent oslovených podle něho reagovalo na akci pozitivně. Na snímku je část zúčastněných.