Kolem Checkpointu Charlie kočárem.Teď je čeká cesta zpátky – podél A 3 přes Lipsko a Hof, samozřejmě zase „po svých". „Pojedeme, dokud mne to bude bavit, a když se mi to už nehodí, tak se nechám odvézt," říká. Podle PNP nové plány zatím nemá, ale příště by prý nechtěl jet sám. Už třeba proto, že se při cestě volené mimo větší vozovky dostával do slepých uliček a k otočení pak musel kočár odpojovat a manipulovat s ním sám.

Hrozba Hallstattu

Poté, kdy rozvodněný potok po průtrži mračen způsobil minulý týden vážné škody Historický Hallstatt je znovu ohrožen.v centru Hallstattu v Solné komoře, zapsaného do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO,  je městečko po dalších deštích ohroženo „zespodu" – stoupající hladinou Hallstattského jezera. Jeho 500 let starý přepad nemůže být z důvodu ochrany památek měněn…  Vedení města apeluje na přijetí rozumných opatření k zabránění dalším škodám. Ty způsobené před týdnem jsou odhadovány na milion eur – mj. bude muset být předlážděno historické náměstí…

Vrchol Sněžné hory je na prodej.Hora na prodej

Nejvyšší bod Francka je na prodej, zaznamenal deník PNP. „Spolková správa nemovitostí nabízí na internetu dříve vojensky využívaný areál na vrcholu Sněžné hory (1051 m) v pohoří Smrčiny (Fichtelgebirge) v okrese  Wunsiedel," píše list. Do konce července mohou zájemci o území větší než 12 000 metrů čtverečních podávat nabídky. Do prodávaného majetku patří také z daleka viditelná komunikační věž, kterou vybudoval bundeswehr v době studené váloky. Dnes je chráněna jako památka. „Ochránci přírody záměr kritizují, obávají se, že by vrchol mohl padnout do špatných rukou a citlivé prostředí ohroženo," dodává PNP.

Pálil po kamionech

Dlouholetá série střelných útoků na německých dálnicích na nákladní automobily je podle PNP u konce. „Spolkový kriminální úřad informoval o zatčení 57letého muže ze Severního Porýání - Vestfálska, který se několik hodin poté ke střelbě přiznal," píše list. Jako motiv uvedl hněv a frustraci z dopravního provozu.

Muž od roku 2008 střílel nejméně 762krát ze svého nákladního auta na jiné kamiony. V roce 2009 při tom zasáhl a těžce zranil na krku řidičku na A 3 u Würzburgu. V neděli ho zatkla policie v jeho bydlišti v Eifelu. Zajistila u něho více zbraní a 1300 nábojů.