Jeho paleta zahrnuje samozřejmě Garfielda autora Jima Davise, jako comics od roku 1978, japonskou Hello Kitty „stvořenou" v roce 1974, a sahá po současnou hvězdu, kalifornskou kočku jménem Tara. Letos v květnu zachránila čtyřletého chlapce před možná těžkým pokousáním od psa. „Kamerový záznam zachytil, jak Tara skočila na psa, který strhl chlapce z dětského kola, a zahnala ho," píše list. „Otec malého Jeremyho video pověsil na YouTube a během prvních 48 hodin jej shlédlo téměř sedmnáct milionů lidí. Od té doby je Tara v USA známa jako hrdinka. Krátce po chlapcově záchraně jí byla dokonce prokázána čest ,zahajovat´ baseballové utkání, pes byl naopak utracen." OÖN dodávají, že rodina Taru „adoptovala" v roce 2008, když se k nim přidala na procházce.

Mustang na vrcholu.Vylezl si na věž

Ukrajinský lezec, tzv. roofer, pod uměleckým jménem Mustang Wanted vylezl ve čtvrtek ráno kolem osmé hodiny bez jakéhokoliv zajištění jednu z věží Votivkirche ve Vídni. Je vysoká asi sto metrů. „Mustang" se k akci přihlásil na své facebookové stránce i s fotografií, k níž připsal: "God exists. Goodbye #Vienna. I'm going home" – Bůh existuje, nashledanou, Vídni, jdu domů. Linecký deník OÖN připojuje, že podle jednoho svědka lezec s kamerou využil k výstupu lešení na části věže. Jeho sestup trval téměř hodinu, pak zmizel. Na jiném snímku na sociální síti je Mustang ve stejném oblečení na mostě přes Dunaj v Bratislavě.

„Roofing  je nebezpečný trend mladistvých filmovat se nebo fotografovat při krkolomných lezeckých akcích," vysvětlují OÖN. Na YouTube tak jsou třeba videa dvou Rusů při zdolání Shanghai Towers.

Kolem Rakouska

Vytrvalec Strasser bude favoritem.V úterý odstartuje v St. Georgenu v Attergau "Race around Austria", cyklistický závod v obejetí Rakouska co nejblíže hranicím. Na trase přes 2200 kilometrů účastníci zdolávají 30 000 výškových metrů. Během asi čtyřdenní jízdy si špička dopřává maximálně několik zdřímnutí, uvádějí OÖN.  Závod bývá označován za nejtvrdší v Evropě.

Přihlášen je také Christoph Strasser ze Štýrska, který teprve před dvěma měsíci zakončil 4800 kilometrů dlouhý "Race across America" v rekordním čase sedm dnů, 15 hodin a 56 minut.  Pozoruhodné je, že se nezávodí o prémie – je to čistě sportovní výzva, a dobrodružství v nevyzpytatelném počasí. Kromě cyklistické kvality rozhodují i týmová spolupráce a dobrá navigace.

V St. Georgenu odstartuje poprvé také jako 24hodinovka "Race around Austria Challenge", jehož trasa vede 560 kilometrů podél hornorakouské zemské hranice.

Rekordně kožených kalhot

Bavoři „vybojovali" zpátky světový rekord, který podle nich už z tradice patří jim – v předvečer zahájení 202. Gäubodenfestu ve Straubingu se ve čtvrtek večer do festivalového stanu dostavilo 2779 lidí v kožených kalhotách nebo dirndlech, zaznamenala PNP. Když Eva Norroyová z Guinnessovy knihy rekordů ohlásila výsledek, nadšení neznalo mezí a lidé tančili na pivních stolech…

Bavorsko tak získalo zpátky titul, kterým jim loni „ukradl" Speyer v Porýní-Falcku s 1973 krojovanými.

K „rehabilitaci" Bavorska nepřijeli jen místní - Christoph z Hamburku přivezl kumpány z Düsseldorfu, z Floridy dorazil Matthew – prý vlastně na pivo, a ještě měl štěstí, protože pro prvních 2000 návštěvníků byl tuplák zdarma, pokračuje pasovský list. Kožené kalhoty jako podmínku vstupu si pořídil už před čtyřmi roky.

Přes všeobecné nadšení se vyskytla i lehká kritika. Předsedovi bavorského svazu krojovaných Maxu Bertlovi se nelíbilo slovo „Trachten" v pojmenovávání rekordu. Zdůraznil, že „Tracht" je zvláštní oblečení, zvláštní oděv, „který má také vyjadřovat vnitřní postoj k prostředí, z něhož jeho nositel pochází". Kromě toho prý mužům i ženám do kompletního „trachtu" chyběl klobouk…

A jako menší „škodič" se ostatně ukázal i pasovský deník, když zapochyboval o výpovědní hodnotě zápisu Straubingu do knihy rekordů. „Při Otoberfestu v Mnichově se do velkého stanu vejde až 10 000 návštěvníků, a minimálně polovina z nich přichází v dirndlech nebo kožených kalhotách," píše. „Hlavní baštou trachtu je tak Mnichov, a ne Straubing nebo Speyer. Pro tento večer to ovšem Straubingským bylo šumafuk…"

Běženci do internátu

Ředitel zemědělské školy ve Freistadtu Josef Gossenreiter a vedení města byli začátkem týdne informováni zemskou vládou, že školní internát, o prázdninách prázdný, poslouží k ubytování 70 azylantů. V pátek má přijít polovina z nich, v pondělí ostatní, píší OÖN. Běženci přicházejí ze záchytného střediska v Traiskirchenu, které „praská ve švech". Mnozí z nich jsou váleční uprchlíci ze Sýrie, Iráku, Iránu a Afghanistánu. Ve Freistadtu je mají opatrovat do 25. srpna sociální pracovníci Lidové pomoci, o snídaně se jim postará obec. Pak se mají po menších skupinách rozdělit na další místa v Mühlviertlu. „Freistadt jim má být po tuto krátkou dobu jistým přístavem, kde budou moci najít klid," říká starosta Christian Jachs.

Ve škole budou mít k dispozici kuchyni, sportoviště a ovocný sad.