Členové kapely nejprve vystupovali s místním folklorním souborem a při gymnáziu. Hodně zkušeností pak nasbírali díky tomu, že jejich rodná obec sousedí s národním parkem. „Chodí tam hodně turistů, Čechů, Němců, Poláků a je zvykem, že splouvají Dunaj na voru. Pak mají zastávku v restauraci, kde jim hraje místní hudba. Tam jsme vystupovali se starší kapelou a postupně z toho vznikla skupina mladých Kollárovců, která se zformovala až do dnešní podoby," vysvětluje Štefan Kollár.

Kollárovci hrají především na folklorních akcích, zábavách či oslavách měst. Vycházejí z lidové hudby, ale 
v poslední době se jejich repertoár trochu proměnil. „Původně jsme hráli tradiční lidovky, ale teď jsme na album udělali vlastní aranžmá těchto skladeb. Přidali jsme tam bicí nástroje a dodali tomu modernější rytmiku. Dost to oslovilo mladé lidi, protože je to neobvyklé. Vystupujeme v krojích třeba 
i na diskotékách," popisuje Marek Kollár.

Aranžmá připravují dva členové kapely – Štefan Kollár a Štefan Repka. „Jednoduše se sejdeme a dáme to dohromady, obvykle jeden pracuje na hudbě a druhý na zpěvu. Pak skladbu zahrajeme ostatním, oni řeknou, jestli se jim to líbí, poradíme se a když jsou všichni spokojení, píseň natočíme," říká Štefan Kollár. Posluchači podle něj na nové úpravy tradičních skladeb reagují dobře. „Píšou nám pozitivní ohlasy. Nedávno třeba někdo napsal, že normálně poslouchá úplně jiné žánry, ale tohle se mu celkem líbí. To je skvělé ocenění," dodává.

Před časem dostali Kollárovci nabídku spolupracovat s TV Šlágr. Přijali ji a nyní už pociťují výsledky. „Měli jsme hodně práce už před Šlágrem, ale byli jsme známí hlavně na východním Slovenku. Teď nás znají lidé po celém Slovensku i Čechách. Na Šlágru je také dobré, že spojuje dva národy. U nás si toho všímáme," říká Marek Kollár.

Do jižních Čech, kde TV Šlágr sídlí, jezdí kapela zhruba jednou za tři měsíce. Má to sem totiž hodně daleko. „Když vyrazíme ve čtyři ráno, jsme tu v jednu odpoledne. Je to únavná cesta, ale stojí to za to. Zároveň se účastníme i akcí, které Šlágr pořádá jinde v republice," komentuje Marek Kollár.

Návštěvy Čech už se také projevily na jejich tvorbě. „Na posledním albu jsme zpracovali české polky a další písně. Lidé nás celkem chválili, že zpíváme dobře česky, i když přízvuk tam samozřejmě znát je. U nás na Slovensku jsou české písně velmi populární, takže lidé tam jsou zvyklí zpívat česky," dodává Štefan Kollár.

S Kollárovci kdysi zpívala i mladší sestra, ale protože vystoupení přibývalo, nedokázala to již skloubit se studiem vysoké školy. Zůstala tedy kapela tvořená výhradně muži, kterým ale tato sestava vyhovuje. „Určitě chceme pokračovat dál. Muzika nás velmi baví a naplňuje, a když nám ještě lidé píšou, že se jim to líbí, žene nás to dopředu," říká Marek Kollár.

Kromě hraní navíc většina členů zvládá ještě pedagogickou činnost. Například Štefan Kollár vyučuje hru na akordeon a saxofon, Tomáš Kollár zase vzdělává mladé houslisty.