České Budějovice – V bazénu si plavci mohou užít vířivku, která je ve zkušebním provozu od 18. prosince. Vejde se do ní 23 sedících a osm ležících lidí. Vířivka, jejíž podsvícení zajišťuje šest světel, je nahřáta na 32 stupňů. Ředitel Sportovních zařízení města ČB Tomáš Novák doplnil, že technologie vířivky umožňuje probublávání vody v programovatelných cyklech, které ovládají 46 trysek. Novinka si vyžádala téměř 6 milionů korun. Do vířivky lze jít v rámci běžného vstupného. Bazén je otevřen ve čtvrtek a v pátek od 7 do 21.45 hodin, v sobotu od 10 do 20.45 h, na Silvestra a Nový rok je zavřeno.

Prachatice – „Jedeme v běžném provozu – do pátku od desíti ráno do devíti večer, v sobotu odpoledne od jedné do sedmi hodin. Na Silvestra a Nový rok je zavřeno,“ uvedla Radovana Kutláková, ředitelka Sportovního zařízení Prachatice. Na atrakce si návštěvníci musejí počkat po rekonstrukci, která bazén čeká. „Nabízíme využití páry, ta bude v provozu v pátek odpoledne od čtyř do osmi hodin. Po všechny dny je k dispozici vířivka,“ řekla Radovana Kutláková.

Druhý krytý plavecký bazén v okrese se nachází ve Volarech, nicméně je vzhledem k problémům s rekonstrukcí nadále zavřený. Vedení bazénu ale zájemcům nabízí vstup do páry, nebo od 20. prosince do nově otevřeného saunového světa, který vedle původní sauny zahrnuje dva venkovní saunové sruby, ochalzovací bazén a odpočívárnu. Až do konce roku má saunový svět otevřeno vždy od 13 do 20.30 hodin, ve čtvrtek je sauna vyhrazena ženám, zbylé tři dny do konce roku je saunování společné. Pára má ve volarském bazénu otevřeno denně mezi 15. až 20. hodinou, na Silvestra je provozní doba páry od 13 do 18.30 hodin.

Jindřichohradecko – Bazén v Jindřichově Hradci nabízí návštěvníkům kromě vířivek a sauny či parní kabiny tobogan nebo divokou řeku, chrliče i protiproud. Jak zmínila jeho vedoucí Marcela Kůrková, otevřeno tady mají od čtvrtka do soboty a v úterý 2. ledna od 10 do 20 hodin, na Silvestra od 10 do 15 hodin. Sauna je otevřena po tyto dny vždy od 14.30 do 20 hodin. Na Nový rok bude zavřeno.

Bazén v třeboňských Lázních Aurora potěší mírně slanou vodou, která nezpůsobuje podráždění pokožky a sliznic. Součástí wellnesscentra je i vodní svět, divoká řeka, perličková masážní lavice, stěnová hydromasáž, vodní hřib, tobogan.

Českokrumlovsko – V Českém Krumlově je ve velkém i malém plaveckém bazénu otevřeno denně od 13 do 21 hodin a na Silvestra od 8 do 16 hodin, na Nový rok je zavřeno. Prohřát tělo si můžete i v páře. „Bude otevřená v pátek i v sobotu,“ uvedla Veronika Šestáková z krumlovského bazénu.

Ve Větřní je otevřeno jen v plaveckém bazénu, a to do pátku, sauna je zavřená. Do 12,5 metrového bazénu s mírně slanou vodou si můžete jít ve čtvrtek od 10 do 20 hodin a v pátek od 10 do 13 a od 14 do 20 hodin. V okrese jsou ještě Aquapark Frymburk a Aquaworld Lipno.

Strakonice – Krytý bazén Křemelka má otevřeno od čtvrtka do soboty od 13 do 20 hodin. Sportoviště disponuje 25 m dlouhým bazénem se 6 dráhami a startovními bloky po jedné straně. Dále se zde nachází parní lázeň, relaxační bazének (teplota vody 36°C), tobogan (86 m) a nově i vířivka.

Písek – Otevírací doba bazénu je ve čtvrtek a v pátek od 7 do 21 hodin. V sobotu si mohou přijít lidé zaplavat od 12 do 20 hodin. Na Silvestra a na Nový rok bude zavřeno. Bazén se otevře až v úterý 2. ledna.

Tábor – Bazén jede ve čtvrtek od 6 do 8.30, od 10 do 12, od 12 do 14 (nad 60), od 14 do 22 hodin, v pátek od 6 do 22 hodin, v sobotu od 10 do 12, od 12 do 13 (nad 60), od 13 do 20 hodin. Na Silvestra od 6 do 13 hodin. Na Nový rok je zavřeno. Je tu individuální relaxační centrum (IRC) pro 15 osob.