Sobota jako každá jiná, na malé vsi se lidem do paměti však zapsala černým písmem. Po nešťastné události, při práci na vlastní pergole zahynul truhlář středního věku. Tragická nehoda tak zastínila náhradní volby do zastupitelstva obce.

Nešťastný pád

Situaci přiblížila místní žena, která si nepřála být jmenována. „Minulou sobotu v den náhradních voleb na truhláře ve středním věku při stavbě pergoly spadl trám a ten ho zabil,“ informovala s tím, že si při pádu zlomil vaz. „Našli ho pozdě a už mu nebylo pomoci, v pátek 26. června měl pohřeb,“ řekla.

Tuto informaci potvrdil také policejní mluvčí Milan Bajcura. „Mohu potvrdit, že kolegové z jindřichohradeckého oddělení tento případ šetří. Ohledáním na místě činu a vlastním setřením zjistili, že nedošlo k zavinění cizí osobou,“ konstatoval, že jde skutečně o nehodu s následkem smrti.

Vzhledem k okolnostem a pozůstalým členům rodiny k případu policie neposkytne další informace. „Jde skutečně o nešťastnou událost,“ ukončil vyjádření Milan Bajcura.

Ustanovující zasedání ještě nebylo

Jak přiblížila místostarosta obce Lucie Skořepová na podzim ze sedmičlenného zastupitelstva odstoupili tři zastupitelé a do voleb z pověření vedli obec starosta Pavel Vaňásek společně s ní. „Odstoupila celá strana a nebyl nás dostatečný počet, abychom byli usnášeníschopní,“ upřesnila s tím, že se musí ještě konat ustanovující zasedání, kde bude zvoleno nové vedení obce.

Informace dokreslil Ladislav Ayer, který dobrovolně odstoupil. „My jsme chtěli pracovat a rozvíjet obec, posouvat ji dopředu. Chtěli jsme budovat fotovoltaiku, tepelné čerpadlo, nové dětské hřiště, chtěli jsme jinak a spravedlivě hospodařit s majetkem obce,“ osvětlil.

Pouze údržba

Dle jeho slov však jejich návrhy v zasedání vždy většinově přehlasovali a věnovali se pouze údržbě obce, ne budování. „Nechtěli řešit problémy s kanalizací a čističkou odpadních vod, které bagatelizují. Nelíbí se nám ani jejich odměňování, které si navýšili. Tak jsme si řekli, že u takových věcí nechceme být,“ shrnul bývalý starosta.

Sedmičlenné zastupitelstvo nyní tvoří dvě strany Radouňáci sobě a Vše pro občany, jmenovitě Václav Lukš, Tomáš Hunal, Pavel Vaňášek, Lucie Skořepová, Jaroslav Lukš, Milena Potužáková a Vendula Šuléřová.